هر چند گفته می‌شود عرضه قطره چکانی توسط غولهای خودروسازی یکی از عوامل افزایش قیمتها بوده، اما شواهد نشان می‌دهد بورس بازی برخی از بنگاه‌ها در این موضوع بی‌تأثیر نبوده است.

نت شهر: افزایش بی‌دلیل قیمتها در حالی رخ داده که بازار مملو از خودروهای فروش نرفته است؛ از این رو به نظر می‌رسد افزایش قیمت خودرو توسط برخی بنگاه‌ها و شماری از نمایندگی‌های خودروسازان به بهانه کمبود عرضه کلید زده شده است.
در همین حال شنیده‌ها حاکی است بخش عمده‌ای از تقاضاهای موجود توسط عوامل مرتبط با برخی نمایندگی‌های خودروسازان و بنگاه‌ها با هدف کسب سود شکل گرفته است؛ موضوعی که دیروز دبیر انجمن خودروسازان تلویحی بر آن مهر تأیید زد.
در این باره احمد نعمت بخش با بیان اینکه با آغاز شماره گذاری خودروهای داخلی با استاندارد آلایندگی یورو 2، قیمت این محصولات در بازار آزاد کاهش می‌یابد، خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود 35 هزار دستگاه خودروی سواری یورو 2 تولید و در انتظار شماره گذاری است که عرضه آنها تأثیر مثبتی بر قیمتها و کاهش آن در بازار آزاد خواهد داشت.
وی افزود: هم اکنون به دلیل تفاوت قابل توجه قیمت کارخانه و بازار آزاد خودروها بیشتر تقاضای خرید خودرو از خودروسازان مربوط به دلالان و واسطه‌ها و نه مصرف کنندگان واقعی است.
در همین حال رمضانعلی سبحانی فر نماینده مجلس با غیرقانونی خواندن افزایش قیمت خودرو، بازار موجود را کاذب و ثمره دلال بازی برشمرد.
وی گفت: با افزایش تولید، دلال بازی واسطه‌ها در بازار خودرو پایان می‌پذیرد.
گفتنی است، مدیرعامل ایران خودرو هم در گفت و گو با خبرنگاران با افزایش قیمت خودرو مخالفت کرده است.

منبع: قدس آنلاین

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )