خودرو نخرید، ارزان می‌شودهر چند گفته می‌شود عرضه قطره چکانی توسط غولهای خودروسازی یکی از عوامل افزایش قیمتها بوده، اما شواهد نشان می‌دهد بورس بازی برخی از بنگاه‌ها در این موضوع بی‌تأثیر نبوده است.

نت شهر: افزایش بی‌دلیل قیمتها در حالی رخ داده که بازار مملو از خودروهای فروش نرفته است؛ از این رو به نظر می‌رسد افزایش قیمت خودرو توسط برخی بنگاه‌ها و شماری از نمایندگی‌های خودروسازان به بهانه کمبود عرضه کلید زده شده است.
در همین حال شنیده‌ها حاکی است بخش عمده‌ای از تقاضاهای موجود توسط عوامل مرتبط با برخی نمایندگی‌های خودروسازان و بنگاه‌ها با هدف کسب سود شکل گرفته است؛ موضوعی که دیروز دبیر انجمن خودروسازان تلویحی بر آن مهر تأیید زد.
در این باره احمد نعمت بخش با بیان اینکه با آغاز شماره گذاری خودروهای داخلی با استاندارد آلایندگی یورو 2، قیمت این محصولات در بازار آزاد کاهش می‌یابد، خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود 35 هزار دستگاه خودروی سواری یورو 2 تولید و در انتظار شماره گذاری است که عرضه آنها تأثیر مثبتی بر قیمتها و کاهش آن در بازار آزاد خواهد داشت.
وی افزود: هم اکنون به دلیل تفاوت قابل توجه قیمت کارخانه و بازار آزاد خودروها بیشتر تقاضای خرید خودرو از خودروسازان مربوط به دلالان و واسطه‌ها و نه مصرف کنندگان واقعی است.
در همین حال رمضانعلی سبحانی فر نماینده مجلس با غیرقانونی خواندن افزایش قیمت خودرو، بازار موجود را کاذب و ثمره دلال بازی برشمرد.
وی گفت: با افزایش تولید، دلال بازی واسطه‌ها در بازار خودرو پایان می‌پذیرد.
گفتنی است، مدیرعامل ایران خودرو هم در گفت و گو با خبرنگاران با افزایش قیمت خودرو مخالفت کرده است.

منبع: قدس آنلاین

تگ ها:
مطالب مرتبط
میزان حباب سکه بهار آزادی در بازار تیر ماه 97 | حباب 400 هزار تومانی سکه تمام
میزان حباب سکه بهار آزادی در بازار تیر ماه 97 | حباب 400 هزار تومانی سکه تمام
گوشت قرمز ارزان شد | ارزان شدن گوشت قرمز
گوشت قرمز ارزان شد | ارزان شدن گوشت قرمز
محصولات ایران خودرو گران شد
محصولات ایران خودرو گران شد
تبلیغات
loading...
نظرات