عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی می گوید:ممکن است بابک زنجانی اینگونه تصور کند که من در حال حاضر یک بدهکار عادی هستم، ولی اینگونه نیست،کسانی به این شخص خط می‌دهند و می‌گویند یک بدهکار هستی تا کی می‌خواهند تو را در زندان نگه دارند؟ هر روز وضعیت خود را سخت‌تر می‌کنند.

 

نت شهر: عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی می گوید:ممکن است بابک زنجانی اینگونه تصور کند که من در حال حاضر یک بدهکار عادی هستم، ولی اینگونه نیست،کسانی به این شخص خط می‌دهند و می‌گویند یک بدهکار هستی تا کی می‌خواهند تو را در زندان نگه دارند؟ هر روز وضعیت خود را سخت‌تر می‌کنند.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل درمجلس با اشاره به آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: منتظر هستیم تا این پرونده در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح و بررسی شود.

او با اشاره به جلسه بعدی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: فعلا زمان برگزاری این جلسه مشخص نشده، ولی طبق روال در صورت برگزاری، پرونده بابک زنجانی نیز مطرح و به آن رسیدگی خواهد شد.

او در خصوص اینکه گفته می‌شود افراد دیگری همچون بابک زنجانی که در ماجرای دور زدن تحریم‌ها فعالیت کرده و بدهی دارند، گفت: چیزی مطرح نشده است، آقایان گفتند داریم و مطرح می‌کنیم و ما منتظر هستیم تا مطرح کنند.

بخشهایی از سخنان یوسفیان ملا:

-ما منتظر فرمایشات رئیس جمهور هستیم تا ببینیم منظور ایشان چه کسانی بود، وی گفت؛ افراد دیگری هم بودند که سوء استفاده کردند و اینهایی که مخالفت می‌کنند منافعشان به خطر افتاده است و ما امیدواریم مطرح کنند و ما آماده‌ایم تا بررسی کنیم.ما در جریان نیستیم، ولی منتظریم تا اعلام کنند.

-وزارت امور خارجه به پرونده بابک زنجانی وارد شده که پیش‌تر از آن خبر داده بودم. صحبت‌هایی در این رابطه شده و کارهایی انجام می‌دهند، ولی دقیقا گزارش نداده‌اند، چون دوستانی که از وزارت امور خارجه آمده‌اند گفتند که در پی سخنان شما ما اقداماتی انجام می‌دهیم و بعدا به شما خواهیم گفت چه کار کردیم.
-باید وزارت امور خارجه ورود کند و خیلی کار‌ها می‌تواند انجام دهد، چرا که امکانات زیادی دارد، در کشور‌ها ۴۰ الی ۵۰ نفر نیرو دارند و می‌توانند همکاری کنند.

-به بابک زنجانی تفهیم اتهام صورت گرفته و قرار بازداشت موقت نیز صادر شده و اتهامی که تفهیم شده فساد اقتصادی  است، قرار بازداشت موقت برای جرایم سنگین صادر می‌شود، مثل قتل، افساد، محارب و...، و اینکه آقای دادستان تهران گفت تا پول ندهد آزاد نمی‌شود، وقتی همکاری کند به خودی خود باعث تخفیف می‌شود.

-در حال حاضر سرنوشت پرونده در دست خود بابک زنجانی است تا خودش را نجات دهد یا نه، واقعا اگر این مسیر پیش رود امیدی به نجات نیست، با این قرار بازداشتی که صادر شده، نجات دست خودش است، اگر همکاری کند و پول‌ها را تحویل دهد، خیلی تاثیر خواهد داشت.

-پرونده قضایی به این صراحت که من خدمت شما عرض کنم اینگونه پیش نمی‌رود، یعنی وارد جزئیات نمی‌شویم.

-زنجانی در حال حاضر یک چک داده که وصول نشده است، یعنی می‌شود چک بلامحل و چک بلامحل نیز حبس طولانی دارد، اینکه من می‌گویم خودش کار خودش را مشکل می‌کند و ممکن است به نقطه‌ای برسد که اگر بخواهند هم نتوانند کمکش کنند، به خاطر همین است و روز اول گفتم همه چیز دست خود این شخص است، یعنی اتهامش در مسیری قرار گرفته که ادامه بر عهده خودش است.

-بابک زنجانی پولی را که گرفته است در مسیر ارتشا و اختلاس نبوده که اگر بدهد یا ندهد مجازاتش چنین و چنان می‌شود، بلکه بدهکار است.

-وقتی از پرداخت خود سرباز می‌زند و کشور ما در شرایط بد اقتصادی قرار دارد و ما می‌رویم ژنو آن همه قضایا اتفاق می‌افتد که فقط ۵۵۰ میلیون دلار در مرحله اول نصیب ما می‌شود، ولی این شخص به تنهایی ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون یورو در دست خودش دارد بنابراین هرچقدر جلو برود، کار سخت‌تر خواهد شد.

-اگر پول را پرداخت کند نجات دست خودش است، ولی اگر هر سری چک بلامحل دهد زندان خواهد داشت و اگر به همین صورت مجازات خود را سنگین کند، من نجاتی برای این شخص نمی‌بینم و شاید به نقطه‌ای برسد که اگر پولش را هم بدهد، دیگر نمی‌شود نجاتش داد.

-ولی در حال حاضر دیر نشده و اگر ۴ نفر عاقل و فامیل بیایند و بدهی این شخص را صاف کنند، می‌توانند خیلی از مسائل را حل کنند و بلکه مسائل جزئی باقی خواهد ماند و خدای نکرده اگر رشوه‌ای به کسی داده باشد، آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

-اوکه نوکر و نفر و جیره خوار خیلی زیاد داشتند و اگر آن‌ها دلشان بسوزد و با این شخص صحبت کنند، بهتر است.

-ممکن است بابک زنجانی اینگونه تصور کند که من در حال حاضر یک بدهکار عادی هستم، ولی به خدا اینگونه نیست، شاید کسانی به این شخص خط می‌دهند و می‌گویند یک بدهکار هستی تا کی می‌خواهند تو را در زندان نگهدارند؟ ولی خدا می‌داند اینگونه نیست، هر روز وضعیت خود را سخت‌تر می‌کند.

-مشکلات ناشی از نبود ارز را به پای این شخص خواهند نوشت، یعنی اگر بیماری به خاطر ارز فوت کند، به پای این شخص خواهند نوشت، من تعجب می‌کنم این شخص که مغز اقتصادی داشت و در این مدت کوتاه پول پارو کرد، چرا نادان شد و با نظام درافتاد؟

-قطعا مسائل او سیاسی بوده است، ولی سیاست پدر و مادر ندارد، اگر یک شخص سیاسی هم حمایت می‌کرده، اگر ببیند طرف به چاه افتاده است آدم سیاسی که محبت سرش نمی‌شود تا دستش را بگیرد بلکه یک سنگ هم به او می‌زند، در عالم سیاست پسر با کودتا پدر را برکنار می‌کند، بنابراین در عالم سیاست محبت وجود ندارد، بنابراین اگر عاقل باشد کار خودش را انجام می‌دهد.

-اموال داخلی بابک زنجانی مصادره شده ولی اموال داخلی به ۱۰۰۰ میلیارد تومان هم نمی‌رسد و این رقم در مقابل ۹۰۰۰ میلیارد تومان بدهی عددی نیست، بلکه بدهی این شخص در روز زیاد‌تر می‌شود، چرا که یورو هر روز گران‌تر می‌شود.

-امیدوارم اطرافیان بابک زنجانی سرعقل بیایند و جان این شخص را نجات دهند.

-اگر مجازاتی در پرونده بابک زنجانی وجود دارد، قوه قضائیه هیچ عجله‌ای برای مجازات ندارد چرا که اگر ایشان زنده بماند و یا بمیرد هیچ مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه قوه قضائیه به دنبال دریافت بیت المال است. قوه قضائیه تا پول را نگیرد، آزادش نمی‌کند.

منبع: خانه ملت

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )