اصلاح‌طلبان درس گرفته‌اند. دیگر نمی‌خواهند در حاشیه باشند و این روزها سخت در فکر تقویت انسجامی هستند که از انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم برای‌شان به یادگار مانده بود. از هر تشکیلاتی برای تقویت انسجام‌شان استقبال می‌کنند و برای ائتلاف با دیگران هم ناز نمی‌کنند.

نت شهر: شورای رهبری اصلاحات در مرحله جدی‌تری قرار دارد. خبر«اعتماد» تایید شد و ظاهرا عزم اصلاح‌طلبان برای تشکیل یک شورای رهبری جدی است. اصلاح‌طلبان برای دو سال زمانی که تا انتخابات مجلس دهم فرصت دارند برنامه‌ریزی‌های جدی دارند. دیدارها صورت گرفته و ظاهرا محمدرضا عارف عزمش برای تشکیل این شورا جدی‌تر است.

علاوه بر سید محمد خاتمی که چندی پیش خبر از موافقتش با تشکیل این شورا آمده بود حالا خبر از دیدارهای عارف با سیدحسن خمینی، حسن روحانی و آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در این مورد و موافقت آنها آمده است. خبری که بدون شک قدم دیگری در راستای انسجام بیشتر اصلاح‌طلبان است تا بازهم شیرینی پیروزی را بچشند.

خبرگزاری ایلنا روز گذشته این خبر را منتشر کرد و در خبر خود آورد که «در همین یک ماه و نیم گذشته از آغاز سال جدید عارف به دیدار حسن روحانی در پاستور، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام و سیدحسن خمینی در جماران رفته است. هرچند تاکنون اخبار رسمی از جزییات این دیدار‌ها منتشر نشده است، اما اخبار رسیده حکایت از آن دارد که در این جلسات طرفین در رابطه با تشکیل شورای رهبری اصلاح‌طلبان سخن گفته و تشکیل آن را مورد تاکید قرار داده‌اند اما سازوکار آن تاکنون نهایی نشده است.»

حالا ظاهرا شرایط برای اصلاح‌طلبان مساعد‌تر از پیش شده است. تشکیل شورای رهبری اصلاح‌طلبان که قرار بود متشکل از آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، سیدحسن خمینی، سید محمد خاتمی و محمدرضا عارف باشد در شرایطی تشکیل می‌شود که تلاش‌های زیادی پیش از این برای خراب کردن رابطه دولت و اصلاح‌طلبان به ویژه محمدرضا عارف شده بود. حالا اما اصولگرایان چندپاره‌اند و اصلاح‌طلبان در حال ایجاد تشکیلات جدید برای انسجام‌بیشتر.


منبع: اعتماد

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )