وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مصلی شبستانی برای عبادت و برپایی نماز است و برای برگزاری نمایشگاه کتاب مناسبت نیست.

نت شهر: «علی جنتی» در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در مورد انتقادات مطرح شده نسبت به محل برگزاری نمایشگاه کتاب، اظهارداشت: محل برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب حتما باید در آینده تغییر کند.

وی با یادآوری این که آماده سازی نمایشگاه کتاب در مصلی امام خمینی (ره) هر ساله هزینه های زیادی را تحمیل می کند، خاطرنشان کرد: مصلای تهران دیگر آمادگی برگزاری نمایشگاه کتاب را ندارد و ما هم آمادگی نداریم که در سال های آینده نمایشگاه کتاب را در این محل برگزار کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: راهکارهای مختلفی برای این موضوع مورد توجه قرار گرفته است؛ به عنوان نمونه یا باغ کتاب را در حد نیازهای نمایشگاه کتاب توسعه دهیم یا این که شهر آفتاب را بتوانیم برای برگزاری نمایشگاه کتاب تجهیز کنیم.

جنتی تصریح کرد: ما یک نمایشگاه دائمی هم برای کتاب و هم برای سایر آثار فرهنگی و غیر فرهنگی نیاز داریم که باید آن را هر چه سریع تر ساماندهی کنیم.

وی یادآور شد: در این زمینه مذاکرات خوبی با شهرداری تهران، شرکت نمایشگاه های بین المللی و دیگر دستگاه های ذی نفع انجام شده است و امیدواریم بتوانیم در سال آینده مکانی مناسب تر برای برگزاری این نمایشگاه در نظر بگیریم.

جمع آوری کتاب های مجوزدار معنا ندارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایرنا مبنی بر جمع آوری برخی کتاب ها ازغرفه های نمایشگاه بین المللی کتاب، گفت: امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه تعدادی از ناشران چنین مساله ای را مطرح می کردند که حتما پیگیری خواهیم کرد.

جنتی تاکید کرد: معنا ندارد از توزیع آن دسته از کتاب هایی که دارای مجوز نشر هستند، مشکلی ندارند و منتشر شده اند در نمایشگاه کتاب جلوگیری شود.

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران یکی از بزرگ ترین رویدادهای فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران است که تاکنون بیست و شش دوره آن برگزار شده و اکنون شاهد برگزاری نمایشگاه بیست و هفتمین آن هستیم.

تا سال ۱۳۸5 نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شد و از این سال به بعد نمایشگاه کتاب در محل مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )