«اسماعیل کوثری» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما برای مذاکره ایران و 1+5 مساله ای نداریم گفت: رهبر معظم انقلاب، ملت و مجلس این مذاکرات را تایید می کنند و ما نیز 100 درصد این مذاکرات را تایید می کنیم.

نت شهر: به گزارش ایرنا، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز شنبه در حاشیه گردهمایی منتقدان توافق ژنو با عنوان ˈدلواپسیمˈ در مجتمع 13 آبان در محل لانه جاسوسی در جمع خبرنگاران افزود: اصل قضیه در مذاکرات، موضوع موازنه و اجرا است که باید مورد رعایت قرار گیرد.

وی ادامه داد: ما کوچکترین تخلفی را در بحث مذاکرات هسته ای تاکنون نداشته ایم و کار خود را در چارچوب ان.پی.تی انجام می دهیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مذاکرات هسته ای باید در چارچوب مقررات پیگیری شود و منافع ملت نیز در آن مورد لحاظ قرار گیرد.

کوثری با بیان اینکه 1+5 صداقت لازم را نشان نداده است، گفت: انتظار داریم اگر برخی شرایط از سوی تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان مورد توجه قرار گرفته، از سوی کشورهای 1+5 رعایت شود؛ یعنی همه تحریم های بی پایه برداشته شود و تعهدات طرف های مذاکره کننده انجام پذیرد.

وی اضافه کرد: باید دو طرف به صورت موازنه پیش بروند و حقوق و منافع جمهوری اسلامی ایران مورد اهتمام قرار گیرد.

**فاطمه آلیا: تیم مذاکره کننده به دل نگرانی ها توجه کند

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «فاطمه آلیا» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه گردهمایی منتقدان توافق ژنو در جمع خبرنگاران گفت: امیدواریم دولت و تیم مذاکره کننده نیز به این دل نگرانی ها توجه کند.

وی افزود: همه ملت بر این باورند که هدف اصلی آمریکا توقف کامل برنامه های هسته ای ایران است؛ بنابراین با توجه به آغاز تنظیم توافقنامه نهایی هسته ای ایران با 1+5 در 23 اردیبهشت ماه امسال جای دارد، صاحب نظران، دانشجویان، نخبگان و اساتید دل نگرانی های خود را به تیم هسته ای اعلام کنند و امیدواریم دولت و تیم مذاکره کننده نیز به این دل نگرانی ها توجه کند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری گفت: امیدواریم دولت با برچسب بی سواد با سرمایه های منتقد خود برخورد و بی توجهی نکند.

آلیا در مورد تحریم ها نیز گفت: تاکنون تَرَکی در تحریم ها ایجاد نشده است و غربی ها با عوض کردن عناوین همچون تروریست و حقوق بشر، تحریم ها را بیشتر هم کرده اند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )