معاون نیروی انسانی پلیس کشور با بیان اینکه ارتباط با خانواده یکی از جدی‌ترین اقداماتی است که سربازان در طول سربازی باید آن را حفظ کنند، گفت:‌ اولویت اول ما برای جذب نیرو در پلیس، سربازان هستند.

به گزارش نت شهر به نقل از ایسنا سردار محمدتقی عصار در حاشیه نشست خبری جشنواره فرهنگی سرباز درباره کاهش شمار سربازان در نیروی انتظامی و استفاده از تجهیزات به جای نیروی انسانی گفت: در مسیر توسعه ارائه خدمات به مردم قرار داریم و باید هر چه بیشتر و کیفی‌تر از قبل خدمتمان را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه برای کاهش نیروهای انسانی باید تجهیزات خود را تقویت کنیم گفت:‌ این یک فرایند است و ما به دنبال کاهش نیرو و استفاده از فناوری به جای آن هستیم که این امر نیازمند افزایش و توسعه کیفی خدمتمان است. عصار در پاسخ به خبرنگار ایسنا که از وی درباره نحو جذب نیروهای پیمانی و سهم سربازان از این امر پرسیده بود نیز گفت: در مورد گزینش‌ها اولویت اول ما این است که نیروهایمان را از میان سربازانمان انتخاب کنیم چرا که آنان را می‌شناسیم و همین موضوع سبب شده تا نیروی انتظامی تصمیمش استفاده از سربازان خود برای نیروهای پایور باشد.

معاون نیروی انسانی پلیس کشور درباره استفاده از سربازان در بدرقه متهمان نیز به ایسنا گفت: مسوول بدرقه تنها پلیس نیست و ما و قوه قضائیه در این زمینه باید مشترکا تصمیم بگیریم اما این موضوع نیازمند زمان است چرا که گاهی اوقات اگر سرباز نباشد کس دیگری هم برای بدرقه متهم نخواهد بود. عصار با بیان اینکه البته این افراد سرباز پایه نیستند گفت:‌ سرباز بنا و مبنای امنیت کشور است و در جایی که بنا شود از او استفاده شود استفاده خواهیم کرد البته یگانی درباره جابجایی و انتقال متهمان در قوه قضاییه تشکیل خواهد شد که این موضوع کار ما را آسان‌تر خواهد کرد. معاون نیروی انسانی پلیس کشور ادامه داد: در کل اینکه از پشت میز درباره یک موضوعی صحبت کنیم کار آسانی است اما عملیاتی شدن آن نیازمند یک فرایندی است که باید انجام شود. به گفته عصار در طی این فرآیند باید سرباز در بدرقه متهم جای خود را به کارکنان پیمانی و پایدار بدهد. معاون نیروی انسانی پلیس کشور با تشریح نحوه انتخاب سربازان در جشنواره جوان سرباز از پیگیری‌اش برای اعطای کسر خدمت به سربازان برگزیده خبر داد.

به گزارش ایسنا، عصار همچنین در نشست خبری جشنواره جوان سرباز ،‌با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره جوان سرباز گفت:‌ به فضل الهی این جشنواره در سطح نیروهای مسلح در خردادماه برگزار خواهد شد که در آن برنامه‌های متنوعی که بخشی از آن تقدیر و معرفی سربازان نمونه است پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه پیش از برگزاری این جشنواره روندی برای انتخاب سربازان برگزیده در هر یک از نیروهای مسلح اجرا شده است گفت:‌ در پلیس نیز برای معرفی نیروهای برتر جشنواره‌هایی در سطح سازمان،‌یگان و استان برگزار شد که از میان آنان برترین‌ها به جشنواره سراسری راه خواهند یافت. همچنین در کنار این افراد از سربازان شهید که ذاتا برترین و بهترین سربازان ما هستند تقدیر خواهد شد چرا که هر چه از خانواده شهدا تقدیر کنیم باز هم ناچیز خواهد بود.

معاون نیروی انسانی پلیس کشور با اشاره به طرح‌هایی که برای خوشایندسازی محیط سربازی اجرا شده و در حال اجرا است گفت: عناصر مختلفی به دنبال حفظ پایه‌های اصلی نظام دفاعی کشورند و بنای امنیت و دفاع در کشور بر عهده مردم است و سربازان نیز در این بین بار بزرگی را بر دوش می‌کشند.

وی با بیان اینکه حدود 16 کشور مانند ایران بوده و مدل سربازی مشابه کشورمان در آن اجرا می‌شود گفت: البته مدل‌ها در حال تغییر است.

عصار با تاکید بر اینکه سربازی هست و باید باشد گفت: اگر می‌خواهیم کشوری امن و مقتدر داشته باشیم باید سربازی نیز وجود داشته باشد و اگر امروز ایران یکی از امن‌ترین کشورهای دنیاست این تولید امنیت برعهده جوانان ماست که مسیرش بر عهده مردم است.

عصار با بیان اینکه جشنواره نیروی انتظامی در روز پنج شنبه همین هفته برگزار خواهد شد گفت:‌ پلیس در قبال سربازان سه مسئولیت بر عهده دارد که یکی توزیع آنان از طریق سازمان آنان و دیگری مسئولیتی است که در قبال سربازان خودش دارد که درباره مسوولیت دوم باید بگویم ناجا جزو اصلی‌ترین و پرماموریت‌ترین آنهاست. عصار با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و حضرت امام درباره سربازی گفت:‌ خدمت سربازی در کشور ما علاوه بر اینکه یک افتخار ملی است مشروعیت هم دارد و به عنوان یک افتخار دینی نیز محسوب می‌شود.

عصار با اشاره به تجلیل از 30 سرباز برتر ناجا گفت: این افراد در 10 شاخصه و محور انتخاب شده‌اند.

وی با بیان اینکه نداشتن سوءسابقه و شهرت داشتن به خوبی جزو شرایط عمومی است، گفت: علاوه بر این 10 محور شامل سرباز دفاع و امنیت،‌سرباز ایثارگری و فداکاری، سرباز وظیفه شناسی و اقدام برجسته، سرباز امور فرهنگی و تبلیغاتی، سرباز خلاقیت و فناوری، سرباز ورزش و تربیت‌بدنی، سرباز نظم و انضباط اجتماعی، سرباز مسوولیت‌پذیری در خانواده، سرباز دینداری و بصیرت، سرباز سازندگی و تفکر بسیجی جزو محورهایی است که در انتخاب سربازان نمونه موثر بوده است. عصار درباره تقدیر از این سربازان نیز گفت: در مجموع 10 هزار و 205 نفر در این جشنواره شرکت کردند که به 30 برگزیده حداقل 700 هزار تومان جایزه نقدی اهدا می شود و رقم تقدیری از خانواده شهدا نیز چند برابر این رقم است.

عصار درباره اعطای کسر خدمت به برگزیدگان نیز گفت: این موضوع در حوزه ما نیست و نیازمند کسر موافقت ستاد کل است که البته در این خصوص موضوع را پیگیری خواهم کرد که در صورت موافقت ستاد کل آن را به تصویب برسانیم.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )