وقتی بر سر موضوعی با همسرتان دچار اختلاف نظر می شوید، معمولا احساس می کنید که از هم فاصله گرفته اید. اما نه فقط به خاطر اتفاقاتی که رخ داده ، بلکه از طرفی حتی نمی دانید چطور باید باب گفتگو را باز کنید.

 

نت شهر: وقتی جر و بحث شروع می شود، به سختی می توان به اعصاب و هیجانات خود مسلط بود وبه همین خاطر گاه بدون فکر هر چیزی را می گوییم و به اصطلاح همه پل های پشت سر را خراب می کنیم. اما با آرام شدن این طوفان، احساس ناراحتی و گاه حتی پشیمانی به سراغمان می آید. در این صورت چه باید کرد؟ توصیه های زیر به شما کمک می کند تا قبل، بعد و در حین گفتگو از ایجاد تنش پیشگیری و با هوش و درایت، باب صحبت را باز کنید.

غرورتان را زیر پا بگذارید!
پس از دعوا، توهین ها و بی احترامی ها معمولا جای خود را یاس و ناامیدی می دهد و زن و شوهر هر کدام به سویی می روند. دراین اوضاع احساس اینکه چطور از این برزخ بیرون بیایند، به سراغشان می آید. حال آنکه رعایت چند نکته ظریف کافی است تا همه چیز روبراه شود. پس مسئولیت کاری که کرده اید را بپذیرید، غرورتان را زیر پا بگذارید و نخستین قدم برای آشتی را بردارید. این راهکار می تواند چشمه امید در رابطه شما باشد و دلیلی بر رشد و تکامل است. قهرکردن و کز کردن در گوشه ای از خانه هیچ کمکی به بهبود اوضاع نمی کند و حتی بهتر است بدانید که سکوت می تواند همه چیز را بدتر کند. سپس با خود بسنجید که می توان ازتوهین هایی که به یکدیگر کرده اید، بگذرید و یا درخواست هایی که از هم دارید بر خلاف اصول و معیارهایتان است یا نه؟

به خودتان فرصت دهید.
با خود بگویید که گرچه نمی توان دعوا را بدون ناراحتی پشت سر گذاشت، اما به هر حال در خلال همین بگومگوهاست که می توان درک بهتری نسبت به خود پیدا کرد و نقاط ضعف و قدرت طرف مقابل را شناخت.
با این حال، منتظرنشوید تا مدت ها بعد راجع به این مسئله با شریک زندگیتان صحبت کنید. زودترین فرصت پیش آمده را غنیمت بدانید؛ زیرا در این صورت از آشوب شرایط پیشگیری کرده اید. اما اگر احساساتتان شدیدا جریحه دار شده و بسیار ناراحت هستید، به خودتان زمان دهید تا کمی آرام شوید. چون دراین صورت نه منطقی رفتار می کنید و نه بی طرفانه به قاضی می روید.

تفاوت ها را بپذیرید.
گرچه می توان گفت که گفتگوی صحیح نیاز به مهارت و هنر خاصی ندارد، اما با این حال همین گفتگوها ممکن است بسیارسازنده باشند. به شما و همسرتان امکان می دهد تا نقطه نظرات خود را ابراز و شخصیتتان را تقویت کنید. در واقع در خلال بحث هاست که طرفین در مورد تمایلات، نیازها و کمبودهای خود برای برقراری بهترین رابطه، صحبت می کنند. همچنین این روشی برای شناخت بهتر شریک زندگی است. یاد بگیرید که تفاوت هایی که با شما دارد و همیشه هم بد نیستند را دوست داشته باشید. به علاوه، بهتر است که برخی از دلبستگی هایتان را نیز کنار بگذارید؛ خصوصا اگر خیلی مهم و سرنوشت ساز نیستند.

از درگیری دوری کنید.
مسلما بهترین روش برای برقراری مجدد گفتگو، دوری کردن از درگیری و کشمکش است. وقتی احساس کردید که جو آرام شده است، به حرف های همسرتان گوش دهید و به نظراتش احترام بگذارید؛ حتی اگر با افکار شما بسیار متفاوت باشد. سپس از خود سؤالات مهمی بپرسید: منشا مشکل کجاست، تا چه حد احساس مسئولیت می کنید و به چه روش هایی می توان مسئله را حل کرد در حالی که به هیچ وجه به دعوا و کشکمکش نرسد. اگر به موضوع توجه داشته باشید، خیلی زود و به بهترین شکل می توانید تمایلات، خواسته ها و نیازهای همسرتان را بشناسید.

منبع: قدس آنلاین

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
نقد تند و تیز حسین راغفر به حسن روحانی
نقد تند و تیز حسین راغفر به حسن روحانی
راهکار رفع مشکل اقتصاد ایران: سم زدایی دارایی بانک ها
راهکار رفع مشکل اقتصاد ایران: سم زدایی دارایی بانک ها
آیا ورشکستگی بانک ها حقیقت دارد؟ آیا بانک های ایران واقعا ورشکسته هستند؟
آیا ورشکستگی بانک ها حقیقت دارد؟ آیا بانک های ایران واقعا ورشکسته هستند؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )