پیر ترین فرد زنده ی دنیا در تولد 116 سالگی خود چیز های زیادی برای جشن گرفتن داشت.  او نه تنها از هر فرد دیگری در جهان بزرگ تر است بلکه هنوز هم قادر است به بهترین شکل تولد خود را جشن بگیرد.

Misao Okawa اهل ژاپن در 3 کشو مختلف دنیا زندگی کرده است.  پیر ترین فرد دنیا این روز بزرگ را با کارکنان خانه ی سالمندان Kurenai جایی که زندگی خود را سپری می کند جشن گرفت.

چگونه فردی به این سن می رسد؟
okawa  در مصاحبه ای با Daily telegraph بخشی از دانش خود را در اختیار دیگران قرار می دهد.  او می گوید بخورید و بخوابید تا زندگی طولانی داشته باشید اما استراحت کردن را یاد بگیرید.  
Tomohito Okada سرپرست خانه ی سالمندان Kurenai می گوید Okawa :در روز، وعده های غذایی مفصلی را دارد و همچنین شب ها حداقل 8 ساعت می خوابد.  او می گوید غذای مورد علاقه ی او سو شی به خصوص ماهی mackerel به همراه برنج بخار پز شده به همراه سرکه است.  و او حداقل ماهی یکبار این غذا را می خورد. در ماه ژوان گذشته Okawa لقب پیر ترین فرد زنده ی دنیا را پس از مرگ Jiroemon Kimura 116 ساله در یافته است.  تا به امروز پیرترین فرد شناخته شده ی دنیا
Jeanne Calment  فرانسوی بود.  بنا بر کتاب های رکورد های گینس در 122 سالگی از دنیا رفت.  Okawa در سال 1898 در Tenma, Osaka به دنیا آمد.  او در سال 1919 با همسر خود ازدواج کرده و حاصل این ازدواج 3 فرزند بوده است.  هنگامی که همسر او در ژوئن سال 1931 از دنیا رفت Okawa به Osaka بازگشت.  او علیرغم سن بالایش در سلامتی کامل است و فرزندان و 4 نوه و 6 نتیجه ی او دائماً در کنار او هستند.  Okawa تنها عنوان پیر ترین فرد زنده ی دنیا را ندارد بلکه لقب فوق 100 ساله نیز به او داده شده است که مختص افرادی با سن حداقل 110 سال است.  عمری پر از شادی و سلامتی را برای او آرزو داریم.

تهیه و گردآوری: اختصاصی گروه نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشف مار 3 چشم در استرالیا
کشف مار 3 چشم در استرالیا
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )