تسهیلات مترو برای نمایشگاه کتابمدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از آمادگی کامل این شرکت برای ارائه خدمات و جابجایی مناسب مسافران در زمان برگزاری بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد.

 

نت شهر: محسن نایبی با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب از تاریخ ۱۱ تا ۲۱ اردیبهشت در مصلی تهران اعلام کرد: قرار گرفتن دو ایستگاه مصلی و شهیدبهشتی در خط یک مترو تهران در ضلع شمال و جنوب مصلی تهران سبب شده تا بهترین راه برای دسترسی به نمایشگاه کتاب استفاده از مترو باشد؛ ازاین رو شرکت بهره برداری مترو تهران برای خدمات‌رسانی هرچه بهتر و بیشتر اقداماتی را برای تسهیل تردد مسافران به مقصد نمایشگاه کتاب از طریق شبکه ریلی شهری و به خصوص خط یک اندیشیده است.
وی گفت: علاوه بر برنامه حرکتی منظم قطارها در خطوط مترو؛ این شرکت آمادگی دارد تا در زمان ازدحام مسافران در ایستگاه های مصلی و شهید بهشتی حرکت های فوق العاده را برای تردد سریعتر اعزام کند.
به گزارش صبحانه، نایبی همچنین با اشاره به اینکه دربرنامه عادی ایام آخرهفته فاصله گذر قطارها در خط یک حدود 7 تا 10 دقیقه است افزود: فاصله گذر قطارها در ایام آخر هفته طی برگزاری نمایشگاه کاهش یافته و در روز پنجشنبه با افزایش تعداد حرکت قطارها فاصله گذر 5 دقیقه تا ساعت نه شب حفظ خواهد شد و در روز جمعه هم از ساعت 9 صبح تا 9 شب هر 5 دقیقه یک قطار اعزام خواهد شد.
 
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه نیمه جنوبی خط سه هم امسال میزبان مسافران نمایشگاه کتاب است و از ساعت 9صبح تا سه بعد ظهر به شهروندان خدمات رسانی می کند، افزود: این خط به خصوص برای بازدیدکنندگان نمایشگاه که از سایر شهر ها با قطار به تهران سفر می کنند می تواند بهترین روش برای رسیدن به نمایشگاه کتاب باشد. مسافران هوایی هم می توانند با استفاده از خط چهار مترو و تغییر مسیر در ایستگاه دروازه دولت به نمایشگاه کتاب منتقل شوند.
وی تصریح کرد: با توجه به یکسان بودن فاصله مکانی دو ایستگاه شهید بهشتی و مصلی به محل برگزاری نمایشگاه، بازدید کنندگان می توانند از هر دو ایستگاه برای سوار و پیاده شدن استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرد: برای ایمنی بیشتر و جلوگیری از وقوع هر حادثه مقرر گردیده تا دو دستگاه آمبولانس در ورودی های ایستگاههای مصلی و شهید بهشتی استقرار یابند و تیم فوریت های پزشکی نیز در این ایستگاه ها مستقر خواهد بود.

تگ ها:
مطالب مرتبط
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
هویت هیچ جسدی از حادثه اتوبوس نطنز-کاشان شناسایی نشد
هویت هیچ جسدی از حادثه اتوبوس نطنز-کاشان شناسایی نشد
تبلیغات
loading...
نظرات