رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اظهارات دبیرکل خانه کارگر که مانع راهپیمایی کارگران در روز کارگر می شوند، گفت: دلیلی برای ممانعت نیست، چون حضور کارگران نمود دموکراسی قشری در جامعه و نماد وفاداری این قشر زحمتکش به نظام اسلامی است.

نت شهر:به گزارشی  از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در آستانه روز جهانی کارگر در دیدار جمعی از کارگران استان ها، کارگران را زحمتکش ترین قشر در همه جوامع خواند و افزود: حاصل دسترنج آنها رونق تولید، اقتصاد و بهبود زندگی مردم است.

وی قناعت و متانت را دو ویژگی بارز کارگران دانست و اظهارداشت: در جامعه ایران، کارگران جزو متدینین هستند و این ویژگی آنان را از کارگران سایر کشورها، متمایز می کند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به یک داستان تاریخی از صدر اسلام و زمان پیامبر اکرم (ص) که کسی از زهد و عبادت برادرش تعریف می کرد، گفت: شرافت کسی که کار می کند از کسانی که کار نمی کنند و زندگی آنها را دیگران تأمین می کنند، بیشتر و بالاتر است.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به اوضاع جهان و مهاجرت های اجباری بعضی ها برای به دست آوردن کار که بعضاً دچار مشکلات زیاد مهاجرت می شوند، اظهارداشت: باید شخصیت انسانی کارگران محترم و واجب الاحترام باشد، چون بیش از همه زحمت می کشند و کمتر از همه مزد می گیرند.

وی با اشاره به نقش کارگران در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: به عنوان یک مسؤول در نظام اسلامی شهادت می دهم که کارگران با همه نارسایی ها همیشه در خدمت انقلاب بوده اند و در جنگ هم یا رزمنده سنگرها بودند، یا در کارخانه های نا امن در برابر بمباران، کار می کردند و یا مقداری از درآمدهای اندک خویش را به جبهه کمک می کردند.

رییس مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: آرزو داشتیم پس از جنگ، اشتغال در کشور به گونه ای باشد که کارگر، شغل خود را انتخاب کند و برنامه ها برای حذف بیکاری بود و توانستیم نرخ بیکاری را یک رقمی کنیم، که متأسفانه پس از دوران سازندگی با همان روند ادامه نیافت.

هاشمی رفسنجانی، تأمین نیازهای زندگی کارگران را از ضرورت های جامعه دانست و اظهارداشت: اگر عرضه شغل از تقاضای کار بیشتر و یا مساوی باشد، هیچ کس نمی تواند از کارگران بیگاری بکشد.

وی سازماندهی تشکل های کارگری برای مطالبات را شیوه ای مرسوم در دنیا دانست و افزود: خانه کارگر هم با این هدف تشکیل شد و باید سخنگوی کارگران در بیان مشکلات و رابط آنان با نظام برای تعامل و مطالبه حقوق باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر لزوم توجه به خواسته های کارگران، گفت: انسانی که به جامعه بهره می رساند و انسانی که مصرف کننده است، با هم مساوی نیستند.

هاشمی رفسنجانی، رقابت را اصلی مهم در رشد تولید جوامع دانست و با تقبیح تبعیض، اظهارداشت: همیشه بر تحصیل فرزندان کارگران تأکید می کردیم تا با شرافت انتسابی و موفقیت های اکتسابی، زندگی خود و پدرانشان را تأمین کنند.

                                                                                                                                                                                                                                                                                          منبع:ایرنا

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )