نمونه اولیه مریخ‌نورد جدید ناسانمونه اولیه ربات کاوشگر جدید ناسا که تا سال 2020 میلادی راهی سیاره سرخ خواهد شد، در صحرای آتاکاما شیلی مورد آزمایش قرار گرفت.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صحرای آتاکاما در شیلی خشک‌ترین منطقه بر روی زمین محسوب می‌شود که می‌تواند شرایط دشوار سیاره مریخ را شبیه‌سازی کند و محققان ناسا برای آزمایش تجهیزات مختلف کاوش در سیاره سرخ، از این منطقه استفاده می‌کنند.

نمونه اولیه مریخ‌نورد جدید ناسا که اکنون در صحرای آتاکاما قرار دارد، بصورت کنترل از راه دور از آمریکا هدایت می‌شود و مراحل تست آنکه از چند روز قبل آغاز شده است، تا روز دوشنبه اول جولای (10 تیر) ادامه خواهد داشت.

این ربات کاوشگر 771 کیلوگرمی مجهز به پنل‌های خورشیدی برای تأمین انرژی است و علاوه بر نصب چندین دوربین عکسبرداری، امکان حفاری تا عمق یک متر در دل سنگ‌ها را با کمک مته حفاری مخصوص دارد.

در این مرحله آزمایش، عملکرد حسگرهای مریخ نورد، دوربین‌ها، توانایی ذخیره‌سازی انرژی و همچنین جست‌وجو برای یافتن حیات میکروبی در بیابان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مقامات ناسا امیدوارند که از نسل جدید مریخ نورد برای کاوش در سایت‌های مورد بررسی مریخ نورد کنجکاوی با هدف یافتن نشانه‌های احتمالی حیات استفاده کنند.

مطالب مرتبط
تصاویر جذاب و دیدنی روز | عکس های  دیدنی از سرتاسر نقاط جهان
تصاویر جذاب و دیدنی روز | عکس های دیدنی از سرتاسر نقاط جهان
زندانی کردن زن در صندوق عقب | مردی که زنش را در داخل صندوق عقب حبس کرده بود
زندانی کردن زن در صندوق عقب | مردی که زنش را در داخل صندوق عقب حبس کرده بود
واکنش امام جمعه مشهد در مورد شایعات اخیر  |  واکنش آیت الله علم الهدی به دخالت در اغتشاشات
واکنش امام جمعه مشهد در مورد شایعات اخیر | واکنش آیت الله علم الهدی به دخالت در اغتشاشات
نظرات