با همکاری اروپایی‌‌ها تعداد اعدام‌ها کاهش می‌یابددبیرستاد حقوق بشر دیروز در دیدار وزیر امور خارجه اتریش از آمادگی کشورمان برای همکاری در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مبارزه با تروریسم خبر داد و گفت: امیدوارم کشورهای اروپایی نیز برای این همکاری عزم و اراده جدی داشته باشند.

 

نت شهر: به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، محمدجواد لاریجانی در پاسخ به سوال سباستین کورتز، مبنی بر علت بالا بودن تعداد اعدام‌ها در ایران گفت: نزدیک به 80 درصد از اعدام‌ها در ایران به لحاظ عزم جدی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر است و ایران به دلیل داشتن بیش از 800 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان، اصلی‌ترین مسیر ترانزیت مواد مخدر به سمت اروپا است.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: ما آمادگی کامل داریم با کشورهای اروپایی که علاقه‌مند مبارزه با این پدیده هستند همکاری کنیم و با کمک یکدیگر در برابر آن بایستیم. دبیر ستاد حقوق بشر با تکرار اینکه بیشترین تعداد اعدام‌های ایران مربوط به قاچاق موادمخدر است گفت: اگر کشورهای اروپایی که نگران میزان بالای اعدام در کشور ما هستند و به حق، ما نیز از آن راضی نیستیم، در همکاری با ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تروریسم جدی باشند، قطعا تعداد اعدام‌ها، پایین خواهد آمد.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: بخش دیگری از اعدام‌ها در ایران مربوط به مساله قصاص است.

تگ ها:
مطالب مرتبط
تعداد بازداشتی در رابطه با ناآرامی های خیابان پاسداران | جزئیات جلسه کمیسیون امنیت ملی درباره درگیری دراویش
تعداد بازداشتی در رابطه با ناآرامی های خیابان پاسداران | جزئیات جلسه کمیسیون امنیت ملی درباره درگیری دراویش
جزییات و علت شکایت خانواده سید‌امامی از خبر ٢٠:٣٠
جزییات و علت شکایت خانواده سید‌امامی از خبر ٢٠:٣٠
واکنش  روحانی  به کشته شدن 3 پلیس | واکنش تند رییس جمهور به حوادث دراویش گنابادی
واکنش روحانی به کشته شدن 3 پلیس | واکنش تند رییس جمهور به حوادث دراویش گنابادی
نظرات