دبیرستاد حقوق بشر دیروز در دیدار وزیر امور خارجه اتریش از آمادگی کشورمان برای همکاری در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مبارزه با تروریسم خبر داد و گفت: امیدوارم کشورهای اروپایی نیز برای این همکاری عزم و اراده جدی داشته باشند.

 

نت شهر: به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، محمدجواد لاریجانی در پاسخ به سوال سباستین کورتز، مبنی بر علت بالا بودن تعداد اعدام‌ها در ایران گفت: نزدیک به 80 درصد از اعدام‌ها در ایران به لحاظ عزم جدی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر است و ایران به دلیل داشتن بیش از 800 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان، اصلی‌ترین مسیر ترانزیت مواد مخدر به سمت اروپا است.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: ما آمادگی کامل داریم با کشورهای اروپایی که علاقه‌مند مبارزه با این پدیده هستند همکاری کنیم و با کمک یکدیگر در برابر آن بایستیم. دبیر ستاد حقوق بشر با تکرار اینکه بیشترین تعداد اعدام‌های ایران مربوط به قاچاق موادمخدر است گفت: اگر کشورهای اروپایی که نگران میزان بالای اعدام در کشور ما هستند و به حق، ما نیز از آن راضی نیستیم، در همکاری با ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تروریسم جدی باشند، قطعا تعداد اعدام‌ها، پایین خواهد آمد.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: بخش دیگری از اعدام‌ها در ایران مربوط به مساله قصاص است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )