با همکاری اروپایی‌‌ها تعداد اعدام‌ها کاهش می‌یابددبیرستاد حقوق بشر دیروز در دیدار وزیر امور خارجه اتریش از آمادگی کشورمان برای همکاری در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مبارزه با تروریسم خبر داد و گفت: امیدوارم کشورهای اروپایی نیز برای این همکاری عزم و اراده جدی داشته باشند.

 

نت شهر: به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، محمدجواد لاریجانی در پاسخ به سوال سباستین کورتز، مبنی بر علت بالا بودن تعداد اعدام‌ها در ایران گفت: نزدیک به 80 درصد از اعدام‌ها در ایران به لحاظ عزم جدی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر است و ایران به دلیل داشتن بیش از 800 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان، اصلی‌ترین مسیر ترانزیت مواد مخدر به سمت اروپا است.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: ما آمادگی کامل داریم با کشورهای اروپایی که علاقه‌مند مبارزه با این پدیده هستند همکاری کنیم و با کمک یکدیگر در برابر آن بایستیم. دبیر ستاد حقوق بشر با تکرار اینکه بیشترین تعداد اعدام‌های ایران مربوط به قاچاق موادمخدر است گفت: اگر کشورهای اروپایی که نگران میزان بالای اعدام در کشور ما هستند و به حق، ما نیز از آن راضی نیستیم، در همکاری با ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تروریسم جدی باشند، قطعا تعداد اعدام‌ها، پایین خواهد آمد.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: بخش دیگری از اعدام‌ها در ایران مربوط به مساله قصاص است.

تگ ها:
مطالب مرتبط
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
متن پیام روحانی در پی حادثه دلخراش اتوبوس در نطنز
متن پیام روحانی در پی حادثه دلخراش اتوبوس در نطنز
تبلیغات
loading...
نظرات