رئیس جمهوری آمریکا در جمع دانشجویان مالزیایی به سوالات آن‌ها در مورد مسائل مختلف پاسخ داد.

 

نت شهر: به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برای بیش از یک ساعت به سوالات دانشجویان در مالزی پاسخ داد که این سوالات بیشتر بر مسائل شخصی رئیس جمهوری آمریکا متمرکز بود تا سوالات مختلف در مورد سیاست‌های آمریکا، قاهره و آسیا.

اوباما در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در این رابطه که بزرگترین ابراز پشیمانی وی چه بوده است، اوباما به مادرش "آن دونهام" که در سال 1995 به دلیل بیماری سرطان جان خود را از دست داده اشاره کرد.

اوباما در پاسخ به این سوال گفت: پشیمانم که چرا زمان بیشتری را با مادرم سپری نکردم. مادر من زود جان خود را از دست داد. او یک سال بزرگتر از سن فعلی من جان خود را از دست داد. این اتفاق خیلی سریع رخ داد ظرف شش ماه. آن زمان دوران جوانی من از 20 تا 30 سال بود که من مشغله زیادی در زندگی‌ام داشتم. همیشه با مادرم در ارتباط نبودم تا در مورد مسائل مختلف سخن بگوییم.

رئیس جمهوری آمریکا در جمع این دانشجویان در کوآلالامپور گفت: آنچه شما در نهایت در ذهن‌تان به یاد می‌آورید این است که افرادی وجود دارند که شما آن‌ها را دوست دارید. نتوانستم حتی یک روز و یا حداقل بیشتر با مادرم باشم تا ببینم او در مورد چه مسائلی فکر می‌کند و چه کاری انجام می‌دهد.

دانشجوی دیگری از اوباما خواست که بگوید که آرزوهای وی در سن جوانی چه بوده و اینکه آیا وی به اهدافش رسیده است یا خیر.

اوباما در پاسخ به این سوال گفت که وی در برخی مقاطع تحصیلی‌اش درس‌هایش را جدی نگرفته بود.

رئیس جمهوری آمریکا خود را جوانی سرکش از یک زندگی خانوادگی پیچیده خواند که بدون پدر در خانه بزرگ شد.

اوباما افزود: خانواده چشمگیر منبع شادکامی و سعادت است.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به سوال دیگری در این رابطه که وی امیدوار است چه میراثی از خود به جای بگذارد پاسخ طولانی داد و به مسائل مختلفی از جمله اینکه می‌خواهد یک پدر خوب و یک شوهر عالی باشد، اشاره کرد.

اوباما در پاسخ به سوالی در مورد میراثش در دوران ریاست جمهوری به پاسخ دولتش به بحران مالی پس از سال 2009، ارتقای فرصت اقتصادی بزرگتر برای همه مردم، مهار تسلیحات شیمیایی سوریه، تشویق به ایجاد صلح میان اسرائیل و فلسطین و اولین رئیس جمهوری آمریکا که به میانمار سفر کرده، اشاره کرد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )