حذف آزمون فراگیر پیام‌نور در مقطع کارشناسیرییس دانشگاه پیام نور، گفت: دانشگاه پیام نور از این پس در مقطع کارشناسی ناپیوسته کاردانی و کارشناسی پیوسته کنکور نخواهد داشت و پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و آنچه سازمان سنجش مشخص می کند انجام می‌گیرد.

 

به گزارش ایسنا، حسن زیاری، افزود: دانشگاه پیام نور در راستای برداشتن سد کنکور و آرامش خاطر جوانان جویای علم ، توانست پس از چهار سال کار کارشناسی متخصصان کنکور را در تمام کد رشته محل‌های خود، حذف کند.

وی اظهارکرد: به این ترتیب وعده دولت و مجلس مبنی بر حذف کنکور، برای نخستین بار توسط دانشگاه پیام‌نور در تمامی کد رشته‌ها محقق شد و از این پس کسانی که در کنکور سراسری شرکت یا شرکت نکرده‌اند، می‌توانند از طریق دفترچه جدیدی که همراه با دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش توزیع می‌شود رشته خود را انتخاب کنند.

زیاری با بیان اینکه سال گذشته دانشگاه پیام نور موفق به حذف آزمون در ۶۰۰۰ رشته محل شده بود، تصریح کرد: در حال حاضر توانست کنکور مقطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته را به طور کامل حذف کند.

وی گفت: به این ترتیب در فراگیر سال ۹۲ که در مهر ماه پذیرش خواهیم داشت دیگر مقطع کارشناسی نداریم و فقط در مقطع کارشناسی ارشد فراگیر برگزار می‌شود.

رییس دانشگاه پیام نور در پایان تصریح کرد: حذف کنکور علاوه بر حذف مخارج مالی احتمالی که برای متقاضیان در برداشت، موجب آرامش خاطر بیشتر جوانان آینده ساز میهن اسلامی ما خواهد شد و از این پس آنها می‌توانند با فراغ بال به تحصیل خود در دوران دبیرستان ادامه دهند و با کسب نمرات عالی امکان تحصیل در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود را فراهم کنند.

 

مطالب مرتبط
فرود اضطراری هواپیمای ترکیه به علت مسافر ایرانی
فرود اضطراری هواپیمای ترکیه به علت مسافر ایرانی
چرا امام نگران ادغام ارتش و سپاه بود؟
چرا امام نگران ادغام ارتش و سپاه بود؟
فشار ترامپ برای جنگ با ایران بالا گرفت
فشار ترامپ برای جنگ با ایران بالا گرفت
تبلیغات
loading...
نظرات