حتماً نباید حیاطی بزرگ داشت تا به فکر طراحی آن بود بلکه برای فضاهای کوچک هم راه های بسیاری برای طراحی و محوطه سازی نیز وجود دارد.

 

 

 

 

 

با الهام گیری از باغ های سنتی، پوشش های گیاهی منظم، رنگ بندی، طراحی قرینه و نوآورانه می توان صاحب باغی رویایی شد. در زیر 12 طرح و ایده آمده که می تواند برای شروع به شما یاری رساند.

Touches of Grandness for the Garden 1

کوچه سرسبز
این باغ از لحاظ طراحی بسیار معمول بوده، مسیر سرسبز پوشیده شده از چمن، شمشاد ها و درختان، فضایی دلباز و دلربا را به بیننده القاء می کند. شمشاد های کمرنگ با مجسمه های زیبا درونش بیش از سایر قسمت های باغ خودنمایی می کنند.

Touches of Grandness for the Garden 2

مربع های متحدالمرکز
این طراحی با شمشاد های مربع شکل و خطوط گسترده خاکی در عین سادگی بسیار چشم نواز است. اگر انعکاس این اشکال مربعی را بر روی خانه ببینید مطمئناً مرکز مربع با مرکز خانه با هم در یک سطح قرار می گیرند.

Touches of Grandness for the Garden 3

بوته ها کره ای مدرن
بوته های کم رنگ صرفاً جهت باغ های بزرگ نیستند. در عکس فوق بوته های کره ای کم رنگ حس خوش آمد گویی را القاء کرده و لطافت خاصی به مسیر می دهد.

Touches of Grandness for the Garden 4

اتاق سبز
این ایده ای فوق العاده است طراحی اتاقک و قرار دادن میز در امتداد شمشاد های بلند به شکل دیوار در فضای باز بسیار زیباست. طراحی شمشاد ها در بخش های پایین تر به مانند نیمکت های اضافی بوده و درختان اطراف آن به خوبی نقش سایبان را ایفا می کنند.

Touches of Grandness for the Garden 5

دروازه باغ
به جای حصار و دیوار می توان از یک ردیف بوته و درختان بلند در ورودی باغ استفاده کرد. برای جلوه بخشیدن به این ورودی می توان در پایین آن از انواع بوته های زینتی استفاده کرد.

Touches of Grandness for the Garden 6

باغچه گلکاری
در این طراحی سنتی به طور معمول از شمشادها در الگوهای متقارن و با فاصله استفاده شده است. چمن گسترده امکان اضافه کردن هر نوع الگوی دیگری را به شما می دهد، با اضافه کردن یک نیمکت در باغ از فضایی آرامش بخش لذت ببرید.

Touches of Grandness for the Garden 7

طراحی پیوسته
این گونه باغ ها بیشتر سنتی بوده و در قرون وسطی اغلب گیاهان معطر برای آشپزی در آن رشد می کرده است. این مدل باغ با ورودی سنگی و قوسی شکل دیواره هایش به نظر مکانی فوق العاده برای استراحت بعد از یک روز پر مشغله است.

 Touches of Grandness for the Garden 8

کاناپه عشق
این طراحی خلاقانه با استفاده از شمشاد خلق شده و نمایی از یک کاناپه را نشان می دهد.

Touches of Grandness for the Garden 9

الگوی مخروطی و کره ای
ترکیب الگو های مخروطی و کره ای با پوشش کمرنگ در اطراف یادآور الگوهای خیالی فیلم الیس در سرزمین عجایب می باشد. سعی کنید از یک جفت این الگوها در ورودی درب استفاده نمایید.

Touches of Grandness for the Garden 10

هرم
هرم سه وجهی یکی دیگر از اشکال کلاسیک بر روی شمشادهای کمرنگ است. در عکس فوق می توان نمایی از یک درخچه هرمی تر و تمیز را مشاهده کرد.

Touches of Grandness for the Garden 11

درختان در امتداد یک ردیف شمشاد
یک ردیف منظم و شیک از درتان کاشته شده در میان شمشادها نمایی زیبا را ارائه می دهد. این الگو برای باغ های سنتی و مدرن مناسب می باشد.

Touches of Grandness for the Garden 12

نیمه مدرن
این الگو با طراحی متقارن در قسمتی از باغ حس لطیفی را به باغ القاء می کند، این در حالی است که این سبک طراحی همیشه نیاز به پیرایش و آراسته سازی دارد. بوته های کره ای شکل در راستای باغ به خوبی با گل پردازی باغ ترکیب شده اند.

تهیه و گردآوری: اختصاصی گروه نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )