یکی دو خبرگزاری در هفته‌های گذشته از بازگشت‌ محمدرضا خلعتبری به تیم فوتبال عجمان خبر داده‌اند؛ این یعنی حک شدن نامی مجعول برای خلیج فارس روی بازوی بازیکن ملی‌پوش ایرانی که قرار است در جام‌جهانی هم با پیراهن تیم ملی بازی کند و همین ‌موجب شده تا بار دیگر تیم‌های ایرانی دست به جیب شوند تا هزینه قرارداد عجیب و غریب خلعتبری با باشگاه اماراتی را بپردازند؛ قراردادی که ابعاد تازه‌تری از آن منتشر شده است.

 

نت شهر: به گزارش تابناک، از فروردین ‌سال گذشته، اخباری مبنی بر تغییر نام لیگ امارات به نام مجعلول خلیج ع. ر. ب. ی روی خروجی خبرگزاری‌ها رفت. یوسف سرکال‌ که در انتخابات ریاست کنفدراسیون آسیا شکست خورده بود، برای کسب وجه عمومی‌اش در امارات پیشنهاد تغییر نام لیگ این کشور را مطرح کرد که با استقبال شدید اماراتی‌ها و خیلی‌های دیگر از جمله شیخ سلمان بن ابراهیم، رئیس جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا و دوست صمیمی علی کفاشیان قرار گرفته بود.

این در حالی بود که لیگ امارات در سال‌های اخیر، حیاط خلوت ستاره‌های فوتبال ایران بود که صفرهای جلو‌ قراردادهای داخلی راضی‌شان نمی‌کرد و برای همین با ارقام چشمگیر شیوخ عرب، راهی لیگ امارات شده‌ بودند. مسئولان فوتبال امارات در حالی این طرح را در پیش گرفته بودند که کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران و یکی دو بازیکن دیگر مثل محمدرضا خلعتبری با پیشنهاد‌های اغوا‌کننده‌ در شرف پوشیدن پیراهن تیم‌هایی بودند که روی آستینشان، نام مجعول لیگ خلیج ع. ر. ب. ی حک شده بود.

به این ترتیب، ‌مسئولان فدراسیون فوتبال خیلی زود دست به کار شدند و بخشی از بدهی‌های استقلال را پرداختند تا به این ترتیب، جواد نکونام در لیگ ایران ماندنی شد اما در خصوص خلعتبری کار از کار گذشته بود و او با تیم فوتبال عجمان قرارداد امضا کرده بود؛ قراردادی که در جریان حسابرسی اخیر وزارت ورزش و جوانان از باشگاه پرسپولیس اخباری مبنی بر گم شدن آن منتشر شد و هنوز تکلیف آن مشخص نیست.

اما در‌‌ همان زمان، هم خلعتبری و هم مسئولان باشگاه پرسپولیس اعلام کردند که قرارداد خلعتبری پیش از تغییر نام لیگ امارات ثبت شده بوده و حالا باید برای این مکر و نیرنگ عرب‌ها فوتبال ایران هزینه چند هزار دلاری پرداخت شود؛ اما هفته‌نامه «تماشاگران امروز» در شماره اخیر خود سندی‌ منتشر کرده که به موجب آن، فاش شده که محمدرضا خلعتبری با علم به تغییر نام لیگ امارات و یک ماه پس از تغییر نام این لیگ با باشگاه عجمان قرارداد بسته است.

در سندی که این هفته‌نامه منتشر کرده، تاریخ ‌قرارداد خلعتبری و عجمان ۱ /۰۷/ ۲۰۱۳ (دهم تیر ۱۳۹۲) قید شده و این در حالی است که نام لیگ امارات در تاریخ ۲۷ /۰۵/ ۲۰۱۳ (ششم خرداد ۱۳۹۲) تغییر کرده است.


khalatbari.vatan.forush1

قرارداد خلعتبری و باشگاه عجمان که هفته نامه «تماشاگران امروز» منتشر کرده است.

جالب اینجاست که مسئولان پرسپولیس هم در آن زمان به شدت پافشاری می‌کردند که قرارداد خلعتبری و عجمان پیش از تغییر نام این لیگ بسته شده است. سردار رویانیان، مدیرعامل پیشین این باشگاه که به گفته امیر خادم ۵۰ میلیارد از بدهی‌های پرسپولیس در زمان او ایجاد شده ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ در برنامه رادیویی «چهل تیکه» چنین می‌گوید:

 «باید درباره جذب خلعتبری حرف‌هایی به مردم بزنم. اینکه چرا او قبل از نامگذاری مجعول لیگ امارات به عجمان رفت. یا چرا محبور شدیم این مبلغ را بپذیریم. البته تیم ما مشکلی ندارد و همه بازیکنان می‌توانند یک خلعتبری شوند. اما دوست داشتیم امسال او را در تیممان داشته باشیم. اما یک کار‌شناس گفت خلعتبری باید به خاطر بستن قرارداد با تیمی اماراتی تنبیه شود یا یک کار‌شناس بزرگ می‌گوید خلعتبری می‌تواند بدون فسخ قرارداد برای پرسپولیس بازی کند، هیچ مشکلی هم پیش نمی‌آید. آخر مگر می‌شود؟ ما بررسی کار‌شناسی کردیم. از نبی، تاج و کفاشیان خواهش کردم که ببینند قرارداد خلعتبری با عجمان قبل از نامگذاری مجعول بوده یا بعد از آنکه کاملا مشخص شد قبلش بوده است.» (به نقل از ایسنا)

اما اکنون و با انتشار این سند، درستی سخنان خلعتبری، رویانیان و حتی مسئولان فدراسیون زیر سؤال رفته است. جالب اینجاست که ماجرای این قرارداد هنوز تمام نشده‌ و بدهی باشگاه پرسپولیس به عجمان، چیزی نزدیک به ۵۰۰ هزار دلار است و در صورت پرداخت نشدن همچنان افزایش می‌یابد.

محمدرضا خلعتبری که پس از بازگشت به لیگ ایران از چشم‌پوشی از میلیاردهایی که ممکن بود از اماراتی‌ها بگیرد، سخن گفته بود در جریان این قرداد عجیب و غریب، ۳۲۰ هزار دلار از عجمان گرفته و بعد پرسپولیس برای به خدمت گرفتن او ۸۳۰ میلیون تومان به خودش و ۵۰۰ هزار دلار هم به عجمان پرداخت کرده است. پرسپولیس در جریان این قرارداد ۲۵۰ هزار دلار دیگر هم به عجمان بدهکار بود که به دلیل ‌پرداخت نکردن، هر ماه ۵۰ هزار دلار به آن اضافه شده و تاکنون عددی معادل ۵۰۰ هزار دلار بدهی شده است. همه این‌ها روی هم هزینه‌هایی است که فوتبال ایران در یک سال اخیر برای نرفتن محمدرضا خلعتبری به لیگ امارات پرداخت کرده و جالب اینجاست که در همه این مدت، این ماجرا‌ها زیر لباسی از «عرق ملی» و «غیرت» و مسائلی از این دست بزک شده بود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )