شاید باورکردنی نباشد اما این نقاشی که طرح بسیار واقع گرایانه ای از صورت پیرمردی است که توسط نوجوانی 16 ساله با مداد کشیده شده است. به خاطر این شاهکار خارق العاده، شانیا مک دونا ی 16 ساله برنده جایزه برتر رقابت های نقاشی کودکان تحت عنوان Texaco در دسته دانش آموزان 16 تا 18 ساله شده است.

 

 

 

 

رقابت های نقاشی کودکان Texaco، مسابقاتی هنری است که از سال 1955 به طور سالانه در ایرلند برگزار می شود. شانیا که دانش آموز دبیرستانی در شهر کلرموریس در ایرلند می باشد، در چهار سال گذشته به طور مداوم در این مسابقات شرکت نموده و به طور باور نکردنی ای در هر دوره جایزه نفر اول را در رده سنی خود کسب کرده است. به گفته پروفسور دلن مک گونگل، رئیس هیات داوری مسابقات، شانیا دارای مهارت و توانایی منحصر به فردی در میان تمام شرکت کنندگان در این مسابقات می باشد. وی در ادامه گفت: "شانیا خود را به عنوان یکی از با استعداد ترین هنرمندان نسل خود تثبیت کرده و با مهارتی که دارد در آینده می تواند به یکی از بهترین تصویر پردازان ایرلند مبدل شود".

photo-realsitic-drawing-550x781


یکی از ویژگی های منحصر به فرد شانیا، توانایی وی در درک جزئیات است.
اثر هنری او در این دوره از مسابقات، نمای نزدیکی از چهره ی مردی می باشد که با مداد کشیده شده است. او این نقاشی را با جزئیات فوق العاده واقع گرایانه ای کشیده اما علی رغم این طراحی تحسین بر انگیز، پیروزی در مسابقات برای او کار ساده ای نبود و رقابت نزدیکی با هزاران شرکت کننده دیگر داشت. در ضمن، شانیا برنده جایزه نقدی 2075 دلاری شد که در مراسمی در بیمارستان کیل مینهم واقع در ایرلند به همراه 126 برنده دیگر به وی اهدا شد.

مک دونا که از کودکی به نقاشی و طراحی می پرداخته گفت: "تکمیل اثر هنری اخیر وی که برنده جایزه نیز بوده، 6 ماه زمان برده است."

Shania-McDonagh-550x292

در بالا نقاشی واقع گرایانه دیگری از شانیا مک دونا قرار گرفته است و در زیر نیز شاهد طراحی های اولیه او هستیم که با وجود فوق العاده بودن، نشان دهنده پیشرفت او در طی این سالهاست. با این حال کسی نمی داند که در آینده شاهد چه آثاری از این نقاش 16 ساله خواهیم بود.

Shania-McDonagh2-550x392

تهیه و گردآوری: اختصاصی گروه نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )