بسیاری از افرادحتی آن هایی که خارج از مرزهای جهان ادبیات زندگی می کنند از عبارت معروف  ویلیام شکسپیر یعنی "بودن و یا نبودن" در کارهای خود استفاده کرده اند.  الکساندر هم یکی از آن ها است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سری تصاویر اخیر او نسخه ی قرن 21 این عبارت می باشد که به عنوان 2 بعدی بودن و یا 2 بعدی نبودن هستند که به نقاشی های سنتی جان می بخشند. این عکاس با استفاده از اندکی حقه ی هنری و تکنیک های گریم پس از تولید نقاشی،  3 بعدی سنتی را به هنر 2 بعدی زنده تبدیل می کند.

alexander khokhlov 2d portraits 2

alexander khokhlov 2d portraits 3

این عکاس روس علاقه ی خود به هنر بصری را اولین بار در سال 2007 کشف کرد و عکاسی از موسیقی دانان و متخصصان مد لباس و خانوادگان سرتاسر جهان را انجام داده است و از شیمی دانان تا مدل هایی که لباس های ظریف را به تن می کنند عکس گرفته است.  الکساندر با کار با این محیط غریبه نیست و عبارت 2 بعدی بودن و 2 بعدی نبودن یکی از جدید ترین پروژه ی خلاقانه و مفهومی در نقاشی های  او می باشد.

alexander khokhlov 2d portraits 4

alexander khokhlov 2d portraits 5

او اولین بخش از سری هنر چهره ی خود را در سال 2012 با همکاری هنرمندی به نام  ValeriyaKutsan عرضه کرد.  این 2 نفر با روش گریم استفاده شده در عکاسی زیر لنز هنری،  مجموعه ای شگفت انگیز از تصاویر به نام «زیبایی غیرعادی» را خلق کرده اند که در آن ها از علائم و نقش های دارای 2 درجه رنگ در چهره ی مدل های زن استفاده شده است.  کد های 2 بعدی Q ،R روی سطح یک پارچه ی 3 بعدی استفاده شده اند و رنگ سیاه و سفید بدنه ذهن این هنرمند را قادر ساخته تا با علائم و نشانه های روزمره ی ما زیبایی را به تصویر بکشد.

alexander khokhlov 2d portraits 6

alexander khokhlov 2d portraits 7

الکساندر با تغییر تمرکز خود از نقاشی های تک فام به مفهوم تصاویر رنگارنگ نمای نزدیک، نقاشی سنتی را به اشکالی که ما در گالری های هنری می بینیم تبدیل کرده است.  او همراه با kutsan طرح پیکسلی شده ی نقاشی منالیزا، یک طراحی زنده ی سبک پاپ و حتی نسخه ای جدید از پوستر انتخاباتی اوباما را خلق کرده اند.  این تصاویر که اصالتشان الهام گرفته از نقاشی  Andy Warhol هست،  محیطی کاملأ جدید و منحصر به فرد را به وجود آورده اند.

alexander khokhlov 2d portraits 8

alexander khokhlov 2d portraits 9

از آن جایی که چهره، آشکار ترین ابزار برای بروز احساسات ما است،  بسیاری به آن به عنوان یک موضوع ایده آل نگاه نمی کنند.

alexander khokhlov 2d portraits 10

alexander khokhlov 2d portraits 11

الکساندر از ما می خواهد تا دوباره به این موضوع بیاندیشیم.  او در مصاحبه ای در سایت یاهو می گوید:"ما می خواهیم بگوییم که چهره های ما فضایی بزرگ برای خلاقیت های جدید است".  الکساندر کارهای خود را پوستر های زنده ای تصور کرده و دیگران را تشویق می کند تا نقاشی بر روی چهره را آغاز کنند و طرح های زنده ی خود را خلق نمایند.  این نقاشی ها با استفاده از 13 تکنیک هنری مختلف از رنگ روغن گرفته تا آب رنگ مرزی را بین دنیای دو بعدی و سه بعدی از خود به جای می گذارند. طوری که اگر قسمت سفیدی چشمان مدل ها نبود بسیاری آن ها را به طور کامل نقاشی می پنداشتند.  علاوه بر چندین ساعت زمان برای انجام گریم و 1 ساعت برای عکاسی از این شاهکار های مدرن و پس از آن چندین روز برای روتوش تصاویر، خلق این آثار 6 روز به طول می انجامد.  در پایان یک سوال باقی می ماند و آن هم این که آیا این تصاویر 2 بعدی اند و یا 2 بعدی نیستند؟

تهیه و گردآوری: اختصاصی گروه نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )