همه ی ما سرگرمی ها،علایق، بازی های مورد علاقه و تفریحاتی داریم که از انجام دادن آن ها لذت می بریم. بعضی از ما به شنا علاقه داریم و یک سری دیگر بازی شطرنج را دوست دارند و برخی نیز ترجیح می دهند یک فیلم خوب را تماشا کنند.

 

 

آیا تا به حال فکر کرده اید که برخی از این سرگرمی ها می توانند عملکرد هوشی شما را افزایش دهند و حافظه ی شما را در بلند مدت بهبود بخشند.  سرگرمی دیگر راهی برای آرامش و رهایی از فشار های روزانه ی کاری نیست بلکه راه رسیدن به هدف می باشد.  در این جا به معرفی 7 سرگرمی که به هوش شما کمک خواهند کرد می پردازیم.  
1) یادگیری یک زبان خارجی
اگر همیشه به زبان ها، کشور ها و فرهنگ های مختلف علاقه داشتید باید بدانید که شما می توانید با بهبود مهارت های زبانی خود بهترین نتیجه را از این علاقه بگیرید.  یک زبان جدید نه تنها بینشی عمیق تر نسبت به فرهنگ و تاریخ و رسوم یک کشور می دهد.
بلکه به شما کمک می کند بهتر، سریع تر و آسان تر با دیگران ارتباط برقرار کنید.  توصیه می شود که هر چه زودتر هر کودکی یادگیری یک زبان جدید را آغاز کند.  
 ، هر چند شما می توانید در سنین بالاتر نیز از این سرگرمی بهترین بهره را ببرید. یادگیری زبان با پرورش مغزتان به رشد مغز و توانایی حل مشکلات شما کمک می کند.  با اندکی تمرین خواهید دید که مغز شما سریع تر خواهد شد و گاهی اوقات حتی فکر کردن شما نیز به زبان خارجه خواهد شد.  با این اتفاق شما به هدف خود رسیده اید.

7 hobbies will make smarter 2

2) بازی های کامپیوتری
با وجود آن که برخی از بازی های ویدیویی خشونت محور بوده و برای کودکان و نوجوانان نامناسب هستند با این حال بعضی از این بازی ها می توانند بر روی مغز شما بسیار تأثیر گذار باشند.  مسئله ی مهم انتخاب بازی هایی است که برای شما مفید هستند.  مطالعات بسیار نشان داده اند که بازی های ویدیویی می توانند هماهنگی دست و چشم شما را بهبود بخشند.  همین طور این بازی ها به مهارت های تصمیم گیری شما نیز کمک خواهند کرد،  به عبارت دیگر شما قادر خواهید بود که تصمیمات مهم تری را بگیرید.  هر چند مهم است که بدانید این فواید تنها مختص بازی های پرورش دهنده ی مغز هستند.  
3) تمرکز بر روی بازی هایی که از مه مغزی جلوگیری می کنند

مه مغزی امروزه بسیار شایع است اما خوشبختانه یکسری بازی ها و تمرینات ذهنی وجود دارند که به رفع آن کمک می کنند (لازم به ذکر است که منظور از «مه مغزی» یک نوع سردرگمی ذهنی و عدم برخورداری از ذهنی باز می باشد. علت این که این نوع بیماری مه مغزی نامگذاری شده است این می باشد که این بیماری همچون ابری خیالی می باشد که امکان تفکر کردن با ذهنی باز را از افراد می گیرد).
 اگر طرفدار معما و دیگر سرگرمی های مشابه آن هستید باید بدانید که حل معما و درگیر شدن در هر گونه فعالیتی که مغز شما را تحریک می کند، می تواند خطر زوال ذهن در آینده را تا بیش از 60 درصد کاهش دهد.  همین طور انجام بازی های چالش برانگیز ذهنی می تواند به بهبود مغز شما کمک فراوانی کند.  100 ها برنامه ، بازی
و فعالیت های چالش برانگیز ذهنی وجود دارند که برای بهبود فعالیت های مغز و کمک به هوش شما طراحی شده اند که به همراه غذای مناسب عملکرد شناختی شما را افزایش داده و باعث پرورش و آماده سازی ذهنی فعال برای انجام کارهای مختلف می شود.  
4) پازل ها
همه پازل ها را دوست دارند و اهمیتی ندارد که پیدا کردن قطعه ی گم شده ی یک پازل بزرگ چه مقدار می تواند آزار دهنده باشد.   هر چند این همان چیزی است که بازی پازل را بسیار زیبا می کند.  این ها آزار دهنده های مغزی هستند که ذهن شما را تحریک کرده و شما را وادار به فکر کردن می کنند و تأثیر مثبتی بر روی غدد ذهنی شما می گذارند.  پازل ها تنها چیزی نیستند که می توانند به هوش شما کمک کنند.  جدول کلمات نیز همین تأثیرات را دارند.  اگر از آن دسته افرادی هستید که وقت آزاد فراوانی دارید و می خواهید بهترین نتیجه را از آن بگیرید،  ویا اگر تاجری هستید که همیشه در رفت و آمد بوده و تلاش می کنید در هواپیما و یا قطار نهایت لذت را از وقت خود ببرید،  یکی از این جدول ها بهترین وسیله برای کمک به هوش بدون صرف هزینه و یا زمان زیاد است.  این کار به راحتی می تواند به سرگرمی و یا عادات روزانه تبدیل شود که عملکرد صحیح مغزتان را با بالا رفتن سنتان تضمین می کند.  
5) جمع آوری سکه و یا دیگر اشیا
یکی دیگر از سرگرمی های مهم و بسیار زیبا که می تواند به هوش شما کمک کند جمع آوری سکه و چیز های دیگر است.  مهم نیست که بخواهید اسکناس های قدیمی را جمع آوری کنید ویا حشره شناس شوید و به جمع آوری حشرات بپردازید، این کار به درک بهتر شما از محیط اطراف خود کمک خواهد کرد.  مهم این است که کنجکاو باشید و بخواهید چیز های بیشتری را پیدا کنید.  شما می توانید با بررسی پول یک کشور چیز های زیادی را در مورد آن کشور و مردمانش دریابید که این هدیه ای بسیار خوب برای نسل های بعدی نیز می باشد.

7 hobbies will make smarter 3

6) مطالعه
بدون شک مطالعه یکی از زیبا ترین سرگرمی ها می باشد.  میلیون ها کتاب در جهان وجود دارند که هیچ کس نمی تواند حتی 1 درصد از آن ها را در زندگی خود بخواند.  کتاب ها راهی بی نظیر و عالی برای درک جهان می باشند و یک حباب خیالی را ایجاد می کند که در آن خواننده می تواند هر وقت که می خواهد از واقعیت فرار کند.  اگر می خواهید به هوش خود بیافزایید یکی از بهترین راه ها مطالعه است.  فهرستی از حداقل 10 کتابی را که می خواهید در یک سال مطالعه کنید تهیه نمایید و آن ها را بر اساس موضوعشان دسته بندی کنید.  مطالعه ی ذهنی، شما را آماده به کار و متمرکز نگاه می دارد. بهعلاوه به بهبود دایره ی لغات شما نیز کمک می کند.  
7) نواختن یک آلت موسیقی
موسیقی حسی فوق العاده است و نوازندگان موسیقی همیشه به عنوان افراد با استعداد و باهوش شناخته شده اند.  یادگیری نواختن آلات موسیقی همانند یادگیری یک زبان خارجی در صورتی که از دوران کودکی آغاز شود بسیار موثرتر است  هر چند میلیون ها فرد بالغ وجود دارند که لذت موسیقی را از دوران بزرگ سالی خود درک کرده اند.  علاوه بر این نیازی ندارید تنها بر روی یک آلت موسیقی تمرکز کنید بلکه اگر زمان به مقدار کافی داشته باشید می توانید در نواختن 2 و یا چند آلت موسیقی تخصص پیدا کنید.
در نهایت 7 سرگرمی زیبا و موثر برای آن هایی که می خواهند باهوش تر شوند وجود دارد.  یکی از قابل توجه ترین مزایای سرگرمی های فوق الذکر آن است که تنها به بخشی از وقت شما نیاز دارد و نتیجه ای که در عوض آن می گیرید 10 برابر خواهد بود.

تهیه و گردآوری: اختصاصی گروه نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
آیا سبزی ها هم نیترات دارند؟ نیترات کدام سبزی ها بیشتر است؟
آیا سبزی ها هم نیترات دارند؟ نیترات کدام سبزی ها بیشتر است؟
سنگ کلیه و روزه داری | باید ها و نبایدهای سنگ کلیه داران و روزه
سنگ کلیه و روزه داری | باید ها و نبایدهای سنگ کلیه داران و روزه
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )