جدیدترین پروژه تخریب دولت در قالب فیلم روانه بازار شد. «من روحانی هستم» جدیدترین شیوه تخریبی دولت است که این روزها در بازار تندروها خریداران خودش را دارد.

نت شهر:جدیدترین پروژه تخریب دولت در قالب فیلم روانه بازار شد. «من روحانی هستم» جدیدترین شیوه تخریبی دولت است که این روزها در بازار تندروها خریداران خودش را دارد.
همان زمان که حسن روحانی کلید کاخ ریاست‌جمهوری را تحویل گرفت تندروها نیز توپخانه‌های‌شان را روبه روی در نهاد ریاست‌جمهوری مستقر کردند. توپخانه‌یی که سکانش دست تندورهاست و با کوچک‌ترین بهانه‌یی توپش به سمت دولت شلیک می‌شود. شلیکی که در نبود تیم رسانه‌یی قوی در دولت حسن روحانی مستقیم به هدف می‌خورد.
هدفی که یک روز روند مذاکرات هسته‌یی دولت را نشانه می‌رود و روز دیگر به سوی وزرای کابینه شلیک می‌شود. آتش توپخانه دست تندروهاست. تندروهایی که اگرچه در اقلیت هستند اما برای نشاندن عقیده‌ شان بر کرسی از هیچ کاری در تخریب دولت مضایقه نمی‌کنند.
یک روز وزرای دولت را نشانه می‌روند و به هر بهانه‌یی به آنان کارت هشدار می‌دهند و روز دیگر فریاد انتقادشان را برسر جشن میلاد حضرت زهرا(س) به میزبانی همسر رییس‌جمهور خالی می‌کنند. دولت به‌دنبال حل هر چه سریع‌تر مذاکرات می‌رود و تندروها همگام با مذاکرات، پوسترهای «صداقت امریکایی» را از در و دیوار شهر آویزان می‌کنند. دولت از صندوق خالی ذخیره ارزی می‌گوید و از مردم می‌خواهد از دریافت یارانه انصراف بدهند ودر آن سو تندروها با هزینه‌های میلیاردی انصراف از یارانه را به تمسخر می‌گیرند. برایش طنز و کلیپ می‌سازند و در فضای مجازی منتشر می‌کنند. تندروها حالا در برابر دولت، تازه‌ترین پروژه تخریب خود را در تاریخ 9 دی 1392 در قالب فیلم روانه بازار می‌کنند. فیلمی که به گفته گروه‌های تخریب تنها نقدی به دولت است و دولت نباید جلوی نقد آزاد را بگیرد. نقدی که سازندگان فیلم یاد شده با نگاهی تندروانه به زندگی سیاسی حسن روحانی سعی در بزرگ نشان دادن اشتباهات او دارند.
بر اساس این گزارش، تا اواسط فیلم، حسن روحانی دارای یک چهره انقلابی و مخالف جریان اصلاح‌طلب است. در همین نیمه اول با وجود اینکه او در بسیاری از مواقع یک چهره حزب‌اللهی نشان داده شده به یکباره و به صورت واضح حضور او در ماجرای «99 نفر» به مخاطب یادآور می‌شود.
ماجرای «99 نفر» به مخالفان میرحسین موسوی، نخست وزیر امام در مجلس دوم اشاره دارد. این اصطلاح پس از ماجرای رأی مخالف ?? تن از نمایندگان مجلس دوره دوم به نخست‌وزیری موسوی، با وجود حمایت امام خمینی از وی، رایج شده و مارکی برای معرفی برخی از نمایندگان مخالف شد. به گزارش آریا، سکانس‌های دیگری از فیلم به ماجرای برکناری محمد هاشمی از ریاست صداو سیما اختصاص یافته، ماجرایی که با مخالفت حضرت امام مواجه شده و توصیه برکناری رییس شورای نظارت را مطرح می‌کنند. این فیلم در ادامه ماجراهای مک فارلین و مسائل تاریخی دیگری را هم روایت می‌کند. از جمله اینکه اختلافات محسن رضایی و حسن روحانی در مورد ادامه جنگ را توضیح می‌دهد.
این فیلم با بازخوانی موافقتنامه سعدآباد به مخاطب می‌گوید که حسن روحانی در توافق با سه کشور اروپایی اشتباه کرده و آنها روحانی را فریب داده‌اند. این فیلم با سکانس‌هایی از سخنان یوشکا فیشر علیه مقامات ایرانی هم همراه است.بر اساس این گزارش، گروه چند رسانه‌یی شفق مسوول ساخت این مستند است. مستندی که در ابتدا به صورت محرمانه در محافل سیاسی دست به دست چرخید و حال سر از دانشگاه امیرکبیر و علامه طباطبایی در آورده است.
از همین رو بود که موسسه سفیر فیلم، مسوولیت اکران این مستند را در دانشگاه‌ها به عهده گرفت.
اما چندی بعد روابط عمومی این موسسه با درج اطلاعیه، فضای دانشگاهی کشور در نقد از رییس‌جمهور را بسته توصیف کرده و مدعی شده است روسای دو دانشگاه علامه طباطبایی و امیرکبیر با پخش این مستند مخالفت کرده و اجازه صدور مجوز به این فیلم را نداده‌اند. عدم صدور مجوزی که سیدی، مدیرکل فرهنگی دانشگاه امیرکبیر با تکذیب خبر مخالفت با مستند «من روحانی هستم» به ایسنا می‌گوید: این فیلم سال گذشته مجوز هیات نظارت را کسب کرده و در دفتر بسیج دانشگاه به شکل عمومی اکران شده است و هرگونه مخالفت با نمایش این مستند تکذیب می‌شود.وی در تشریح جزییات درج خبر مخالفت دانشگاه با این مستند می‌گوید: مخالفت معاونت فرهنگی با این مستند را مسوول بسیج دانشگاه امیرکبیر در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها عنوان کرده که کاملا تکذیب می‌شود و ممکن است مصاحبه اشتباها در رسانه‌ها منعکس شده یا مسوول بسیج از آنجایی که فقط یک هفته است که این مسوولیت را پذیرفته اطلاع دقیقی از برنامه‌های گذشته بسیج نداشته است. این فرد در مصاحبه عنوان کرده که دانشگاه فقط مجوز اکران داخلی به بسیج داده در صورتی که این فیلم با تبلیغات گسترده در دفتر بسیج به شکل عمومی اکران شده است.
الماسی، مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی نیز با اعلام اینکه تا این لحظه هیچ‌گونه درخواستی رسمی مبنی بر اکران فیلم در دانشگاه به دست ما نرسیده و معاونت فرهنگی هیچ اطلاعی از محتوای این فیلم ندارد، گفت: تا این لحظه تقاضای رسمی برای اکران فیلم داده نشده و اگر تشکلی درخواست اکران دارد با مراجعه به معاونت فرهنگی می‌تواند درخواست خود را ارائه کند تا به آن رسیدگی شود.
تکذیب مدیران فرهنگی دو دانشگاه امیرکبیر و علامه در خصوص عدم ارائه مجوز برای پخش مستند در حالی است که مصطفی رضوانی، معاون بخش عرضه و تعاملات سفیر فیلم درباره دلایل ممانعت از نمایش مستند «من روحانی هستم» در برخی دانشگاه‌ها به مهر می‌گوید: این فیلم مستند به کارگردانی معصومه نبوی از تولیدات موسسه «شفق مدیا» است و تنها پخش این فیلم به عهده سفیر فیلم بوده است. به گفته وی، مستند «من روحانی هستم» پیش از این در دانشگاه‌های مختلفی در شهرستان‌ها اکران شده و هنگام نمایش با ممانعت از سوی مقامات دانشگاهی مواجه نشده بود و تنها دو دانشگاه امیرکبیر و علامه طباطبایی چنین برخوردی داشته‌اند. وی همچنین بر این عقیده است که این مستند تنها به زندگی سیاسی حسن روحانی برمی‌گردد و هیچ چیز نادرستی در آن نیامده است. وی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به برنامه‌های اکران این مستند گفت: برنامه‌های اکران این مستند به قوت خود باقی است و این مستند در دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران نمایش داده شد. ضمن اینکه حسن روحانی در برخی سخنرانی‌های خود به صحنه‌هایی که در این مستند وجود دارد، اشاره کرده است. اعتقاد رضوانی در حالی است که نگاهی گذرا به فیلم نشان می‌دهد که هدف از ساخت آن تنها در جهت تخریب دولت بوده است. حال باید منتظر ماند و دید آیا دولتی که در کنار همه مشکلاتی که از دولت نهم و دهم به او ارث رسیده چگونه می‌خواهد در برابر تندروها و تخریب‌هایشان قد علم کند.

منبع:اعتماد

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )