فیلم اولین کنسرت در عربستان با حضور مردان و زنان | جزئیات حضور مردان و زنان عربستانی در کنسرت برای اولین بار

فیلم  اولین کنسرت در عربستان با حضور مردان و زنان | جزئیات حضور مردان و زنان عربستانی در کنسرت برای اولین بار

یک گروه موسیقی آمریکایی برای اولین بار در عربستان کنسرت برگزار کرد. این برای اولین بار بود که زنان و مردان عربستانی برای اولین بار در یک کنسرت شرکت می‌کردند.

 

یک گروه موسیقی آمریکایی برای اولین بار به اجرای کنسرت در عربستان پرداخت. زنان و مردان عربستانی که تا کنون چنین محافلی را در کشورشان شاهد نبوده‌اند، پس از سالها به طور مختلط در یک کنسرت آن هم از نوع آمریکایی شرکت کردند. این اتفاق که در سرزمین سعودی نوعی تابوشکنی محسوب می‌شود بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته است.به نظر می‌رسد اثرات پررنگ‌تر شدن روابط حکومت پادشاهی عربستان با آمریکایی‌ها کم‌کم خودنمایی می‌کند. زنان سعودی، که پیش از این حتی اجازه حضور در فروشگاه های موسیقی را هم نداشتند به یکباره در کنار مردان در یک کنسرت حاضر شدند. ممنوعیت حضور زنان در فروشگاه‌های موسیقی از سال 2014 شکل جدی تری پیدا کرد. جالب‌تر اینکه حتی کنسرت برای مردان نیز چیزی نزدیک به 3 دهه در عربستان برگزار نشده بود و چندی پیش پس از 30 سال آنها حضور در کنسرتی با اجرای محمدعبدو و راشد الماجد را تجربه کردند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

تگ ها:
مطالب مرتبط
جریان گربه در کنسرت مهدی مدرس |ماجرای گربه مهدی مدرس  در کنسرت دیشب
جریان گربه در کنسرت مهدی مدرس |ماجرای گربه مهدی مدرس در کنسرت دیشب
واکنش همسر غلامرضا صنعتگر به شایعه درگذشت غلامرضا صنعتگر
واکنش همسر غلامرضا صنعتگر به شایعه درگذشت غلامرضا صنعتگر
تشییع جنازه ناهید دایی جواد | زمان مراسم تشییع و ترحیم ناهید دایی جواد | مکان تشییع پیکر ناهید دایی جواد
تشییع جنازه ناهید دایی جواد | زمان مراسم تشییع و ترحیم ناهید دایی جواد | مکان تشییع پیکر ناهید دایی جواد
نظرات
  • آریا :

    اینکه چیزی نیست در ایران هم زنان چنین اجازه ای ندارند کنسرتهایی هم که برگذار میشود برای مردان است واگر عکس العمل شرکت کنندگان در کنسرت به موسیقیی که اجرا میشودکمی از دست زدن (کف زدن) فراتر رود یا در قم و مشهد تحصن میکنند و عزای عمومی اعلام میشود یا خواننده نگون بخت هرکه باشد ممنوع الصدا میشود . البته اگر موضوعی به صورت قانون درآید و تصویب و اجرایی شود همه موظف به احترام به قانونند اما ایکاش روزی برسد که مسئولین عزیز و دلسوز و زحمتکش کشورمان به جائی برسند که قبول کند جامعه علی الخصوص جامعه کنونی مانند تشنه ای که به آب نیاز داشته باشد به شادی کردن نیاز دارد.البته نسبت به عربستان ، در ایران آزادی بیشتر است ولی خوب رفاه در عربستان بیشتر از ایران است


    1396/06/27 23:56:19