فواید حجامت کردن / انجام حجامت به چه شکلی است / آیا حجامت کردن فایده ای دارد

فواید حجامت کردن / انجام حجامت به چه شکلی است / آیا حجامت کردن فایده ای دارد

حجامت به روشی از خونگيری اطلاق می شود كه جهت درمان بعضی ازبيماريها بكار می رود و دارای سابقه تاريخی هفت هزارساله می باشد و به عنوان يک سنت الهی در روايات و سيره پيامبران وائمه اطهار علیه السلام مطرح گرديده وجزء احكام امضائی اسلام است و در طب سنتی به عنوان ركن درمان به حساب می آيد.

 

 انجام حجامت به چه شکلی است؟

پس ازمعاينه و اخذ شرح حال از بيمار موضعی كه برای حجامت تعيين شده است ضدعفونی گشته سپس باليوان حجامت كه بصورت يكبار مصرف ساخته شده به مدت چند دقيقه بادكش می شود بعد از ايجاد انبساط چند خراش سطحی ايجاد می گردد آنگاه به تناسب وضعيت جسمی ، بالينی و عروقی بيمار در سه الی پنج مرحله از وی خون گرفته می شود.اين عمليات مجموعا در مدت حدود 20 دقيقه انجام مي شود كه خون گرفته شده حداكثر به 50تا70سی سی بالغ می گردد. درحجامت خشک مرحله خونگيری انجام نمی شود.

حجامت دردرمان چه بیماریهای موثر است؟

حجامت درموردبیمارهای چربی خون بالا و دیابت غیروابسته به انسولین و دردهای عضلانی و سردردهای عصبی و ومیگرنی و بیماریهای پوستی شامل آكنه و پسوریازیس و آلرژی های دارویی و غذایی و فصلی و اعتیادبه مواد مخدر و بیماریهای انسدادی عروق كرونر و عوارض بعدازیائسگی منوپوز و دردهای قاعدگی درزنان و دوشیزگان  دیسمونوره و برخی بیماریهای عفونی و هورمونی وغددكاربردارد.

تگ ها:
مطالب مرتبط
مردان بخوانند: آسیب پذیری فوق العاده مردان نسبت به زنان در برابر آنفولانزا
مردان بخوانند: آسیب پذیری فوق العاده مردان نسبت به زنان در برابر آنفولانزا
ذائقه غذایی و سبک زندگی  قدیمی های ما
ذائقه غذایی و سبک زندگی قدیمی های ما
طول عمر لوازم آرایشی چقدر است | چگونه لوازم آرایشی نگهداری کنیم |  نشانه فاسد شدن  لواز آرایشی
طول عمر لوازم آرایشی چقدر است | چگونه لوازم آرایشی نگهداری کنیم | نشانه فاسد شدن لواز آرایشی
نظرات