کم ریسک ترین و ریسکی ترین واحد های پولی جهان کدام اند

کم ریسک ترین و ریسکی ترین واحد های پولی جهان کدام اند

به گزارش تیم اقتصادی نت شهر به نقل از بلومبرگ، وب‌سایت گلدمن ساچ که ایمن‌ترین واحد پول‌های دنیا را معرفی می‌کند در مقاله جدیدی که در بلومبرگ منتشرشده است به بررسی واحدهای پولی دنیا می‌پردازد.

متخصصین این وب‌سایت به‌صورت روزانه و ماهانه به مقایسه نوسانات مربوط به 28 ارز معتبر دنیا در دو دوره پنج‌ساله به ترتیب 2007 تا 2011 و همچنین 2012 تا 2016 پرداخته‌اند.

بر اساس گزارش این وب‌سایت و گروه اقتصادی سرمایه‌گذاری بانکی واحد پول ژاپن، ین، در دهه اخیر به سمت دارایی‌های کم ریسک دنیا پیش رفته و بر اساس تصویر زیر کمترین تغییرات را در بازارهای جهانی داشته است.

فرانک سوئیس و دلار آمریکا  در رقابتی تنگاتنگ برای گرفتن مکان دومی بوده و در رده‌های آخر نیز پسو مکزیک، رند آفریقای جنوبی و دلار استرالیا و کانادا به چشم می‌خورد.

ارتباط بین واحدهای پولی و تمایل 10 ساله خزانه‌داری یک انتظار مثبت برای واحد پولی ژاپن به شما می‌رود. بااین‌حال زمانی که کنترل کردن دو متغیر دیگر مطرح می‌شود بسیاری از ارتباطات منفی می‌شود.

همان‌طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید بازدهی خزانه‌داری برای ین پایین و برای دلار بالاست. برای مثال ارتباط منفی بین دلار و قیمت نفت در دوره 2012 تا 2016 در مقایسه با پنج سال اول کمتر بوده است. این موضوع نشان‌دهنده این است که بلافاصله بعد از بحران‌های اقتصادی سال 2008 ارتباط اولیه بین آن دو به‌صورت غیرمعمولی قدرتمند بوده و هم افزایش خودکفا بودن آمریکا در بحث نفت را نشان می‌دهد.

 

تگ ها:
مطالب مرتبط
جزئیات شایعه تغییر واحد پولی / آیا  تغییر واحد پولی صحت دارد؟ / تکذیب تغییر واحد پولی
جزئیات شایعه تغییر واحد پولی / آیا تغییر واحد پولی صحت دارد؟ / تکذیب تغییر واحد پولی
میزان حقوق ائمه جمعه چقدر است /  ائمه جمعه در ماه چقدر حقوق می گیرند/ امام جمعه ها چقدر حقوق می گیرند
میزان حقوق ائمه جمعه چقدر است / ائمه جمعه در ماه چقدر حقوق می گیرند/ امام جمعه ها چقدر حقوق می گیرند
تومان رسما پول ایران شد و برابر ۱۰ ریال تعیین شد/ اصلاح قانون پولی و بانکی تصویب شد
تومان رسما پول ایران شد و برابر ۱۰ ریال تعیین شد/ اصلاح قانون پولی و بانکی تصویب شد
نظرات