چرا رسانه های عربی حمله موشکی ایران به داعش را پوشش ندادند

چرا رسانه های عربی حمله موشکی ایران به داعش را پوشش ندادند

تیم سیاسی نت شهر، رسانه های عربی زبان الشرق الاوسط و الحیاه و اکثر رسانه های عربی زبان سه کشور عربستان، بحرین و امارات با وجود اینکه خیر حمله موشکی ایران به مواضع داعش در خاک سوریه در صدر اخبار رسانه های خارجی قرار گرفت این خبر مهم را تحت پوشش قرار نداده و ازآن به سادگی گذشتند.

حمله موشکی ایران به مواضع داعش در سوریه در حالی صورت گرفت که چندی پیش دولت عربستان با ایالات متحده آمریکا قرارداد 100 میلیارد دلاری برای تجهیزات نظامی امضا کرده بود و این سفر ترامپ یک حمله تبلیغاتی به کسانی بود که از سیاست های عربستان در خاورمیانه ناراحت بودند.

اما ترامپ و پادشاه عربستان ایران را دست کم گرفته بودند. جمهوری اسلامی ایران با سیلی که به داعش زد و زهر چشمی ستودنی از دولت های عربی مخالف خود گرفت.

این حمله چنان به مزاج عرب های مخالف خوش نیامد که هیچکدام از خبرگزاری های رسمی عربستان، امارات و حتی بحرین این خبر را تحت پوشش ندادند. این اقدام مشترک نشان از ترس این کشورها از ایران و شدت انزجاری است که از ایران و مردم ایران دارند.

اما نکته مهم این است که این سکوت تا کی ادامه پیدا خواهد نمود و در صورت حمله بعدی ایران که محتمل است واکنش این رسانه ها و مقاماتشان چه خواهد بود؟

تگ ها:
مطالب مرتبط
خارج کردن  سند 2030 در دستور شورای انقلاب فرهنگی /  جزئیات خارج کردن سند 2030  از دستور کار
خارج کردن سند 2030 در دستور شورای انقلاب فرهنگی / جزئیات خارج کردن سند 2030 از دستور کار
پاسخ میلاد عرفان پور به مشاور حسن روحانی/  واکنش شاعر مداحی نماز عید فطر به مشاور حسن روحانی
پاسخ میلاد عرفان پور به مشاور حسن روحانی/ واکنش شاعر مداحی نماز عید فطر به مشاور حسن روحانی
جنگ در سوریه / آمریکا اماده جنگ در سوریه است / حمله اسرائیل به سوریه
جنگ در سوریه / آمریکا اماده جنگ در سوریه است / حمله اسرائیل به سوریه
نظرات