امتیاز دهید:

متد دیگر که می خواهیم مورد بررسی قرار دهیم متدی است تحت عنوان ;()strstr است. کاری که این متد انجام می دهد این است که یک string را داخل یک string دیگر پیدا می کند:

همانطور که می بینیم ابتدا دستور “<br/>” را نوشته تا ادامه کدها به خط بعد منتقل شوند. سپس متد ;()strstr را نوشته و متغیری که می خواهیم مورد جستجو قرار گیرد را داخل آن می نویسیم و بلافاصله یکی کاما قرار می دهیم. سپس string یی که می خواهیم از داخل متغیر stringThree$ پیدا شود را پس از علامت کاملا داخل دو علامت " " قرار می دهیم. مثالی که در اینجا مد نظر قرار داده شده است car است. در واقع می خواهیم ببنیم که آیا داخل مقدار متغیر strinThree$ کلمه car وجود دارد یا خیر. حال پس از ذخیره کردن فایل مرورگر فایرفاکس را به روز رسانی می کنیم:

strstr-in-php

می بینیم که متد ;()strstr شروع به گشتن مقدار متغیر stringThree$ کرده و از آنجا که string یی تحت عنوان car نمی یابد چیزی در مرورگر نمایش داده نمی شود. حال قصد داریم تا کلمه car را با کلمه دیگری جایگزین کنیم:

همانطور که در تصویر فوق ملاحظه می شود، پس از علامت کاما کلمه “one” را می نویسیم. حال مجدد فایرفاکس را به روز رسانی می کنیم:

2-strstr-in-php

همانطور که می بینیم متد ;()strstr کلمه one را یافته است اما این در حالی است که پس از یافتن کلمه one هر آنچه که پس از آن قرار گیرد را نیز نمایش می دهد.


نظرات
نظرات
  • zeinab :

    با تشكر فراوان


    1393/06/16 11:19:13