امتیاز دهید:

متدی دیگری که در ارتباط با string ها می توان مورد استفاده قرار داد متدی تحت عنوان ;()ucfirst است. حرف uc مخفف کلمه Uppercase به معنی "حرف بزرگ" است و منظور از کلمه first این است که اولین حرف یک string را به صورت بزرگ خواهد نوشت:

همانطور که در کد فوق می بینیم یک بار دیگر مقدار دستور echo را برابر با “<br/>” قرار داده تا ادامه کد به خط بعد انتقال یابد. سپس کلید واژه echo را نوشته و متد ;()ucfirst را می نویسیم و مقدار آن را متغیر stringOne$ قرار می دهیم. پس از ذخیره کردن این فایل مجدد مرورگر فایرفاکس را به روز رسانی می کنیم:

آشنایی-با-متد-ucfirst

می بینیم که در خط سوم عبارت This is string one به نمایش در آمده است و این در حالی است که اولین حرف این string که برابر با T است با حرف بزرگ نوشته شده است.
متدی دیگر که در ارتباط با string ها می توانیم مورد استفاده قرار دهیم متدی است تحت عنوان ;()ucwords و کاری که این متد انجام می دهد این است که حرف اول هر کلمه را به حرف بزرگ تبدیل خواهد کرد. برای روشن شدن این مطلب متد ;()ucwords را به صورت زیر به کد خود اضافه می کنیم:

همانطور که در تصویر فوق می بینیم ابتدا مقدار “<br/>” را مقابل دستور echo نوشته و سپس با نوشتن دستور echo و اضافه کردن متد ;()ucwords به آن و نوشتن نام متغیر stringOne$ داخل پرانتز این متد قصد داریم یک بار دیگر مقدار متغیر stringOne$ را در مرورگر به نمایش در آورده اما به این صورت که حرف اول هر کلمه از مقدار این متغیر به حرف بزرگ تبدیل می شود:

ucfirst-image

می بینیم که در خط چهارم یک بار دیگر مقدار متغیر stringOne$ به نمایش درآمده است و حروف اول چهار کلمه ای که به عنوان مقدار این متغیر در نظر گرفته شده اند با حروف بزرگ نوشته شده اند.


نظرات
نظرات