امتیاز دهید:

اکنون قصد داریم برخی متد های زبان پی اچ پی را در مورد string ها مورد بررسی قرار دهیم:

در کد فوق با استفاده از متدی تحت عنوان ;()strtouppe می توانیم هر آنچه داخل آن قرار گیرد را به حروف بزرگ تبدیل کنیم. در کد فوق عبارت this is an example را داخل پرانتز متد ;()strtouppe می نویسیم. حال مجدد مرورگر فایرفاکس را به روز رسانی می کنیم:

strtoupper-in-php

می بینیم که کلیه حروف عبارت this is an example به حروف بزرگ تبدیل می شوند. جالب است بدانیم که به جای نوشتن یک عبارت داخل متد ;()strtouppe می توان نام یک متغیر را نوشت:

می بینیم که داخل پرانتز این متد نام متغیر stringOne$ را نوشته ایم. مجدد مرورگر فایرفاکس را به روز رسانی می کنیم:

2-strtoupper-in-php

می بینیم که پس از نمایش مقدار متغیر stringOne$، کلیه حروف داخل آن نیز به حروف بزرگ تبدیل شده اند.
متد دیگری که در ارتباط با متغیرها می توان استفاده کرد متدی تحت عنوان ;()strtolower است. کاری که این متد انجام می دهد این است که کاراکترهایی که داخل آن قرار گیرد را به حروف کوچک تبدیل می کند:

در کد فوق کاری که انجام داده ایم این است که یک بار دیگر دستور echo را نوشته و مقداری که برای آن در نظر گرفته ایم “<br/>” است. علت استفاده از این دستور این است که می خواهیم ادامه کدها در خط بعد در مرورگر نمایش داده شوند. سپس یک بار دیگر دستور echo را نوشته و این بار از متد ;()strtolower استفاده می کنیم. مقداری را هم که برای این متد در نظر می گیریم متغیر stringOne$ است. پس از ذخیره کردن فایل مجدد مرورگر فایرفاکس را به روز رسانی می کنیم:

3-strtoupper-in-php

می بینیم که در خط اول متدی که وظیفه داشت کلیه حروف را به حروف بزرگ تبدیل کند نمایش داده شده و در خط دوم متدی که وظیفه داشت کلیه حروف را به حروف کوچک تبدیل کند نمایش داده شده است.


نظرات
نظرات