امتیاز دهید:

به منظور نامگذاری متغیرها بهتر است از علامت – استفاده نکنیم. اگر چه که استفاده از Dash در نامگذاری متغیرها اشکالی ایجاد نمی کند، اما این در حالی است که ممکن است با علامت تفریق اشتباه گرفته شده و موجب سردرگمی شود.
از سوی دیگر استفاده از چندین _ در ابتدای نام متغیرها روش خیلی خوبی نیست چرا که وقتی در آینده بخواهیم به آن متغیر رجوع کنیم فهمیدن این نکته که $___name دارای چند علامت _ است کار دشواری خواهد بود.
از آنجا که برخی متغیرهای از پیش تعریف شده در خود زبان پی اچ پی با _ شروع می شوند، بهتر است در نامگذاری متغیرهایی که خود ایجاد می کنیم از علامت _ استفاده نکنیم تا از این طریق بتوانیم وجه تمایزی مابین متغیرهای خود زبان پی اچ پی و متغیرهای ایجاد شده توسط خودمان قائل شویم.
علاوه بر موارد فوق، روشی که در این سری از آموزش ها برای نامگذاری متغیرها مورد استفاده قرار می گیرد روش نامگذای camelCase است. در واقع این روش منجر به راحت تر خواندن اسامی متغیرها در زبان پی اچ پی می شود. زیرا اگر به طور مثال نام  خود را به صورت عادی و به شکل userage$ بنویسیم، به دشواری خواهیم توانست آن را بخوانیم اما اگر آن را به صورت userName$ بنویسیم اینکار موجب راحت تر خوانده شدن این متغیر می شود. به عبارت دیگر حرف اول کلمه دوم را به صورت بزرگ می نویسیم (در زبان انگلیسی واژه Camel به معنای "شتر" است و این سبک نوشتن به این خاطر به camelCase معروف شده است که نامی که ما در نظر می گیریم یک شمایی از کوهان شتر را خواهد داشت).


نظرات
نظرات
  • کاوه :

    با تشکر از شما بخاطر اموزشهای روان و ساده php.
    یک اشتباهی در روش نامگذاری camelCase وجود دارد. دراین روش با یستی بصورت CamelCase نوشته شود.یعنی حرف اول هر کلمه بصورت بزرگ نوشته شود .ممنون


    1394/08/23 17:12:31