امتیاز دهید:

در صورت کار با Function های echo و print نیاز است تا با اصطلاحی تحت عنوان Concatenation آشنا شویم. معنی لغوی این واژه "الحاق" است و این در حالی است که در زبان پی اچ پی هم به منظور الحاق یا اتصال دو Value به یکدیگر از این مفهوم استفاده می شود. برای روشن شدن این مسئله کد فوق را به صورت زیر بازنویسی می کنیم:

همانطور که می بینیم برای الحاق کردن دو Value به یکدیگر صرفاً نیاز است تا یک نقطه قرار داده و شروع به نوشتن مقدار الحاقی نماییم (به خاطر داشته باشیم که برای الحاق کردن دو Value به یکدگیر بایستی حتماً Value اول داخل دو علامت " " قرار گرفته سپس یک نقطه قرار داده و مجدد Value بعدی هم داخل دو علامت " " قرار گیرد):

php print statement 4

پس اجرای مجدد می بینیم که Value دوم که با بیضی سبز رنگ مشخص شده است به Value اول که با بیضی قرمز رنگ مشخص شده است الحاق شده است.
در پایان لازم به ذکر است که به هر تعداد دستور <?php ?> که بخواهیم می توانیم داخل کد اچ تی ام ال خود بگنجانیم. برای مثال در کد زیر چهار دستور <?php ?> را داخل صفحه وب سایت خود قرار داده ایم:

اکنون پس از Refresh کردن فایرفاکس چهار خروجی پی اچ پی مشاهده خواهیم کرد:

php print statement 5

می بینیم که هر چهار کد پی اچ پی به نمایش در آمده اند اما این در حالی است که خروجی های پی اچ پی یکی پس از دیگری قرار گرفته اند. برای آنکه بتوانیم یک خط از کد پی اچ پی را به خط بعد منتقل کنیم می توانیم از تگ معروف <br/> که در اچ تی ام ال استفاده می شود استفاده کنیم. برای این منظور کد فوق را به صورت زیر تکمیل می کنیم:

حال پس از ذخیره کردن فایل خود مجدد فایرفاکس را Refresh می کنیم:

php print statement 6

می بینیم که هر خط از کد پی اچ پی با استفاده از تگ <br/> به خط بعد منتقل شده است(نکته ای که همواره در مورد نحوه استفاده از تگ های اپ تی ام ال داخل کدهای پی اچ پی می بایست مد نظر قرار داده شود این است که این تگ ها می بایست داخل علامت علامت های " " قرار گیرند).


نظرات
نظرات
 • محمد :

  سلام من به تازگی شروع به یادگیری زبان PHP کرده ام و یک نکته را میخواستم شما در این پست تصحیح کنید :

  جمله آخر اشتباه میباشد :
  نکته ای که همواره در مورد نحوه استفاده از تگ های اپ تی ام ال داخل کدهای پی اچ پی می بایست مد نظر قرار داده شود این است که این تگ ها می بایست داخل علامت علامت های " " قرار گیرند
  اگر تگ های html داخل ' ' هم قرار بگیرند باز اجرا میشوند
  لطفا اصلاح فرمایید
  با تشکر از سایت خوبتان


  1394/09/18 15:50:53