امتیاز دهید:

اکنون قصد داریم تا فایلی که در آموزش قبل با پسوند اچ تی ام ال ایجاد کردیم را به یک فایل پی اچ پی تبدیل کنیم. برای این منظور ابتدا فایل را از داخل نرم افزار  ++Notepad می بندیم. سپس وارد فولدر my_website می شویم:

change html to php page

اکنون روی نام این فایل کلیک راست کرده و گزینه Rename را انتخاب می کنیم و سپس پسوند این فایل را از اچ تی ام ال به پی اچ پی تغییر می دهیم (توجه داشته باشیم که می بایست مابین نام index و پسوند یک نقطه قرار گیرد):

1change html to php page

حال نیاز است تا مجدد این فایل را داخل نرم افزار ++Notepad باز نماییم. برای این منظور از منوی اصلی نرم افزار وارد گزینه File شده سپس روی گزنیه Open کلیک می کنیم. به محض کلیک کردن روی این گزینه با پنجره ای به صورت زیر مواجه خواهیم شد:

opening a php file in notepad

مسیر فایل را مشخص نموده و در نهایت روی گزینه Open کلیک می کنیم و خواهیم دید که این فایل پی اچ پی در نرم افزار باز خواهد شد:

می بینیم تنها تفاوتی که ایجاد شده است پسوند فایل است که از اچ تی ام ال به پی اچ پی تغییر کرده است. حال مجدد این فایل پی اچ پی را در مرورگر اجرا می کنیم (از داخل فولدر my_website روی نام index.php کلیک راست کرده و گزینه Open with را کلیک کرده و سپس نرم افزار فایرفاکس را انتخاب می کنیم:

2change html to php page

می بینیم علیرغم اینکه پسوند فایل به پی اچ پی تغییر پیدا کرده است، اما در روند اجرای این صفحه وب هیچ تغییری صورت نگرفته است. به عبارت دیگر مادامی که ما هیچ گونه کد پی اچ پی به صفحه خود اضافه نکنیم، این صفحه همانند یک صفحه اچ تی ام ال اجرا خواهد شد. در ادامه خواهیم دید که به محض اضافه نمودن کدهای پی اچ پی به کدهای اچ تی ام ال روند اجرای برنامه نیز تغییر پیدا خواهد کرد.

 

 


نظرات
نظرات
 • هادی :

  سلام من تازه شروع به یادگیری این زبان کردم یه آشنایی جزئی هم با زبان html دارم یه سوال داشتم اونم اینکه کدهای html رو میتوان در مرورگر مشاهده کرد و دید که به چه صورت طراحی شده است آما کدهای php رو نمیشه دید و باید از طریق localhost نگا کرد خواستم بپرسم راهی نیست که بتوان کدهای php رو هم مستقیما در مرورگر کامپیوتر خانگی دید؟؟ و اگر نیست آیا من باید اقدام به خریداری هاست بکنم؟؟
  اگر پیشنهادی غیر از خریداری هاست داشتید ممنون میشم راهنماییم کنید


  1394/10/13 13:11:54
 • summerscent :

  سلام ! بعد از اینکه پسوند فایل رو به پی اچ پی تغییر دادم هر کاری میکنم فایل پی اچ پی به صورت اچ تی ام ال نمایش داده نمیشه .


  1394/08/20 20:18:31
 • ali :

  در پاسخ به jahanzad

  سلام
  من در نوت پد فایل html را ساختم
  1-اگر می خواستم پسوند فایل را html بکذارم آیکون آن علامت روباه فایر فاکس را نداشت بلکه علامت نوت پد بود به اجبار فایل را با پسوند htm ذخیره کردم
  2-نتوانستم پسوند را به php تغییر بدم ظاهرا تغییر می کند ولی type فایل همچنان html است و در آدرس بار مرورگر هم این گونه است index.php.htm چرا؟
  ممن.ن از پاسخ دهی شما

  سلام
  با اجازه استاد مرادی
  دوست عزیز
  در مورد قسمت اول سوال تون:
  به احتمال زیاد برنامه پیشفرض باز کردن فایل های با پسوند: html شما همون نوت پد هست اگه اینجوریه آیکون فایل به شکل آیکون برنامه نوت پد خواهد بود.
  حالا راه حل اینکه شما بتونید این فایل رو مستقیم با برنامه Firefox باز کنید اینه که روی فایل کلیک راست کرده و گزینه Properties رو انتخاب و در پنجره ای که باز میشه اون قسمت که نوشته: Open whit جلوش یه دکمه داره به اسم Change روش که کلیک کنین در پنجره بعد می تونین مرورگر Firefox رو انتخاب کرده تا ازین به بعد فایل های با پسوند: html تون باهاش اجرا بشه.
  در مورد قسمت دوم سوال:
  اگه از ویندوز 7 به بالا استفاده می کنین وقتی میخواین یه فایل رو تغییر نام بدین فقط قسمت اسم فایل به طور پیشفرض انتخاب میشه که هر تغییری ایجاد کنین روی نام فایل اتفاق خواهد افتاد!برای تغییر پسوند فایل مثلا: index.html شما باید: وقتی کلید میانبر تغییر نام یعنی F2 یا همون: کلیک راست روی فایل و انتخاب گزینه: Rename از منوی باز شده رو انتخاب کردین،قسمت html رو به php تغییر بدین.با اینکار نام فایل شما تغییر نکرده و همون: index باقی خواهد ماند و فقط پسوند فایل شما از html به php تغییر خواهد کرد.یعنی فایل شما باید: index.php شده باشه.
  نمی دونم تونستم مطلب و برسونم یا نه!!


  1393/09/19 07:06:47
 • jahanzad :

  سلام
  من در نوت پد فایل html را ساختم
  1-اگر می خواستم پسوند فایل را html بکذارم آیکون آن علامت روباه فایر فاکس را نداشت بلکه علامت نوت پد بود به اجبار فایل را با پسوند htm ذخیره کردم
  2-نتوانستم پسوند را به php تغییر بدم ظاهرا تغییر می کند ولی type فایل همچنان html است و در آدرس بار مرورگر هم این گونه است index.php.htm چرا؟
  ممن.ن از پاسخ دهی شما


  1393/09/05 22:04:15