026-32601

آشنایی با متد ;()ucfirst و ;()ucwords

1 1 1 1 1 (1 Vote)

متدی دیگری که در ارتباط با string ها می توان مورد استفاده قرار داد متدی تحت عنوان ;()ucfirst است. حرف uc مخفف کلمه Uppercase به معنی "حرف بزرگ" است و منظور از کلمه first این است که اولین حرف یک string را به صورت بزرگ خواهد نوشت:

همانطور که در کد فوق می بینیم یک بار دیگر مقدار دستور echo را برابر با “<br/>” قرار داده تا ادامه کد به خط بعد انتقال یابد. سپس کلید واژه echo را نوشته و متد ;()ucfirst را می نویسیم و مقدار آن را متغیر stringOne$ قرار می دهیم. پس از ذخیره کردن این فایل مجدد مرورگر فایرفاکس را به روز رسانی می کنیم:

آشنایی-با-متد-ucfirst

می بینیم که در خط سوم عبارت This is string one به نمایش در آمده است و این در حالی است که اولین حرف این string که برابر با T است با حرف بزرگ نوشته شده است.
متدی دیگر که در ارتباط با string ها می توانیم مورد استفاده قرار دهیم متدی است تحت عنوان ;()ucwords و کاری که این متد انجام می دهد این است که حرف اول هر کلمه را به حرف بزرگ تبدیل خواهد کرد. برای روشن شدن این مطلب متد ;()ucwords را به صورت زیر به کد خود اضافه می کنیم:

همانطور که در تصویر فوق می بینیم ابتدا مقدار “<br/>” را مقابل دستور echo نوشته و سپس با نوشتن دستور echo و اضافه کردن متد ;()ucwords به آن و نوشتن نام متغیر stringOne$ داخل پرانتز این متد قصد داریم یک بار دیگر مقدار متغیر stringOne$ را در مرورگر به نمایش در آورده اما به این صورت که حرف اول هر کلمه از مقدار این متغیر به حرف بزرگ تبدیل می شود:

ucfirst-image

می بینیم که در خط چهارم یک بار دیگر مقدار متغیر stringOne$ به نمایش درآمده است و حروف اول چهار کلمه ای که به عنوان مقدار این متغیر در نظر گرفته شده اند با حروف بزرگ نوشته شده اند.Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

نوشتن دیدگاه

نظراتی که به تعمیق بحث کمک می کند، در معرض ملاحظه و قضاوت دیگران قرار می گیرند. نظراتی که حاوی توهین، افترا و تهمت به دیگران باشد، منتشر نخواهد شد. لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید