026-32601

آشنایی با متد های ()strtoupper و ()strtolower

1 1 1 1 1 (1 Vote)

اکنون قصد داریم برخی متد های زبان پی اچ پی را در مورد string ها مورد بررسی قرار دهیم:

در کد فوق با استفاده از متدی تحت عنوان ;()strtouppe می توانیم هر آنچه داخل آن قرار گیرد را به حروف بزرگ تبدیل کنیم. در کد فوق عبارت this is an example را داخل پرانتز متد ;()strtouppe می نویسیم. حال مجدد مرورگر فایرفاکس را به روز رسانی می کنیم:

strtoupper-in-php

می بینیم که کلیه حروف عبارت this is an example به حروف بزرگ تبدیل می شوند. جالب است بدانیم که به جای نوشتن یک عبارت داخل متد ;()strtouppe می توان نام یک متغیر را نوشت:

می بینیم که داخل پرانتز این متد نام متغیر stringOne$ را نوشته ایم. مجدد مرورگر فایرفاکس را به روز رسانی می کنیم:

2-strtoupper-in-php

می بینیم که پس از نمایش مقدار متغیر stringOne$، کلیه حروف داخل آن نیز به حروف بزرگ تبدیل شده اند.
متد دیگری که در ارتباط با متغیرها می توان استفاده کرد متدی تحت عنوان ;()strtolower است. کاری که این متد انجام می دهد این است که کاراکترهایی که داخل آن قرار گیرد را به حروف کوچک تبدیل می کند:

در کد فوق کاری که انجام داده ایم این است که یک بار دیگر دستور echo را نوشته و مقداری که برای آن در نظر گرفته ایم “<br/>” است. علت استفاده از این دستور این است که می خواهیم ادامه کدها در خط بعد در مرورگر نمایش داده شوند. سپس یک بار دیگر دستور echo را نوشته و این بار از متد ;()strtolower استفاده می کنیم. مقداری را هم که برای این متد در نظر می گیریم متغیر stringOne$ است. پس از ذخیره کردن فایل مجدد مرورگر فایرفاکس را به روز رسانی می کنیم:

3-strtoupper-in-php

می بینیم که در خط اول متدی که وظیفه داشت کلیه حروف را به حروف بزرگ تبدیل کند نمایش داده شده و در خط دوم متدی که وظیفه داشت کلیه حروف را به حروف کوچک تبدیل کند نمایش داده شده است.



Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

نوشتن دیدگاه

نظراتی که به تعمیق بحث کمک می کند، در معرض ملاحظه و قضاوت دیگران قرار می گیرند. نظراتی که حاوی توهین، افترا و تهمت به دیگران باشد، منتشر نخواهد شد. لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید