026-32601

آشنایی با برخی پرکاربردترین تگ های اچ تی ام ال (html)

1 1 1 1 1 (3 Votes)

پیش از این گفتیم که برخی از تگ های اچ تی ام ال هستند که نیاز به تگ آغازین و پایانی ندارند بلکه هر دو تگ در یکدیگر ادغام شده اند که از آن جمله می توان به تگ های <br/> و <hr/> اشاره کرد.
در واقع هر زمانی که بخواهیم بخشی از محتوا را به خط بعد انتقال دهیم می بایست از تگ <br/> استفاده کنیم (لازم به ذکر است br مخفف واژه break است). برای روش شدن این مطلب کد زیر را وارد ویرایشگر متن خود می کنیم:

  
<!DOCTYPE html>
<html>
  
   <head>
       <title>Netshahr</title>
   </head>
  
   <body>
       <p>This is a <br/>paragraph</p>
   </body>
</html>

همانطور که در کد فوق ملاحظه می کنیم قبل از کلمه paragraph از تگ <br/> استفاده کرده ایم. در واقع با استفاده از این تگ دستوری را به مرورگر می دهیم تا از کلمه paragraph به بعد را به خط بعد انتقال دهد. برای دیدن تاثیر این تگ فایل خود را ذخیره کرد و مرورگر را به روز رسانی می کنیم:

استفاده از تگ br در صفحات اچ تی ام ال

همانطور که در تصویر فوق می بینیم بدون آنکه از تگ <p> دیگری استفاده کنیم توانستیم بخشی از محتوای خود را به خط بعد انتقال دهیم.
حال گاهی اوقات برای ما پیش می آید که نیاز داریم یک خط افقی در صفحه وب سایت ایجاد کنیم. در اینجا است که تگ <hr/> را می توانیم مورد استفاده قرار دهیم:

 
   <body>
       <p>This is a <br/>paragraph</p>
       <hr/>
   </body>

همانطور که می بینیم بعد از پاراگراف قرار گرفته در صفحه تگ <hr/> قرار داده ایم. در واقع با اینکار قصد داریم مابین پاراگراف اول ادامه صفحه وب سایت خود یک خط افقی ترسیم کنیم. حال فایل خود را ذخیره کرده و مجدد مرورگر را به روز رسانی یا Refresh می کنیم:

استفاده از تگ hr در صفحات اچ تی ام ال

عبارت hr مخفف کلمه horizontal به معنی "افقی" است.Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

نوشتن دیدگاه

نظراتی که به تعمیق بحث کمک می کند، در معرض ملاحظه و قضاوت دیگران قرار می گیرند. نظراتی که حاوی توهین، افترا و تهمت به دیگران باشد، منتشر نخواهد شد. لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب