026-32601

به کارگیری چند تگ در کنار یکدیگر در زبان اچ تی ام ال (html)

1 1 1 1 1 (2 Votes)

این امکان برای برنامه نویسان زبان اچ تی ام ال فراهم شده است که بتوانند به طور هم زمان از چندین تگ در کنار یکدیگر استفاده کنند اما این در حالی است که در چنین شرایطی می بایست حتما این نکته را مد نظر قرار داد که به همان ترتیبی که تگ های آغازین را می نویسیم به همان ترتیب نمی بایست تگ ها متناظر پایانی را نوشت. برای روش شدن این موضوع کد زیر را وارد ویرایشگر متن مد نظر می کنیم:

استفاده از چندین تگ درکنار یکدیگر در زبان اچ تی ام ال

همانطور که در کد فوق می بینیم، قصد داریم تا عبارت In the Name of the Most High را هم به صورت Italic بنویسیم و هم به صورت Bold. برای این منظور ابتدا تگ آغازین <strong> را نوشته ایم و سپس تگ پایانی را می نویسیم. در واقع در تصویر فوق این دو تگ با بیضی قرمز رنگ مشخص شده اند. حال اگر بخواهیم این دو کلمه را به صورت ایتالیک هم بنویسیم می بایست این دو تگ را هم در دو طرف عبارت مد نظر بنویسیم. در تصویر فوق این دو تگ نیز با دایره سبز رنگ مشخص شده اند. نکته ای که در اینجا می بایست همواره مد نظر قرار دهیم این است که اگرچه که ابتدا تگ آغازین <strong> و سپس <em> را نوشته ایم اما این در حالی است که تگ های پایانی را نمی بایست به همین ترتیب نوشت بلکه بایستی ابتدا تگ پایانی <em/> را نوشته و سپس تگ پایانی <strong/> را بنویسیم.Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

نوشتن دیدگاه

نظراتی که به تعمیق بحث کمک می کند، در معرض ملاحظه و قضاوت دیگران قرار می گیرند. نظراتی که حاوی توهین، افترا و تهمت به دیگران باشد، منتشر نخواهد شد. لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب